Dnevni.ba - PRELOADER

NBA: Pad Memphisa nakon 11 pobjeda u nizu, Dončić upisao 40. triple double

15 Sij 2022

Slovenski košarkaš Luka Dončić i njegov Dallas zaustavili su Memphis i niz suparnika od 11 pobjeda u nizu u NBA ligi. Dallas je u gostima slavio s uvjerljivih 112-85.

Dončić je bio glavni razlog što je 'najvruća' momčad pokleknula jer je upisao svoj 40. 'triple-double' u karijeri. Upisao je 27 koševa, 12 skokova i 10 asistencija.  Inače, Memphis je vodio na poluvremenu (55-50), ali je obje četvrtine u nastavku Dallas dobio s čak 16 poena razlike.

Uz Dončića razigran je kod Dallasa pogotovo bio Jalen Brunson koji je uz 15 poena ostvario devet asistencija i pet skokova. U sastavu Memphisa Ja Morant je imao osam izgubljenih lopti, ali i 19 poena, osam asistencija i pet skokova.

Dallas je upisao sedmu pobjedu u posljednjih osam nastupa.

Veliku gostujuću pobjedu ostvario je i Golden State koji je slavio kod Chicaga čak 138-96. Druga najbolja momčad NBA lige (Golden State) doslovno je razbila najbolji sastav na Istoku s čak 42 poena razlike, a najveći korak prema tako uvjerljivom slavlju gosti su napravili u drugoj četvrtini koju su dobili 41-19.

Najviše koševa za Golden State zabio je čovjek s klupe, Jonathan Kuminga (25). Andrew Wiggins je dodao 21 uz šest asistencija i četiri skoka, dok je Stephen Curry igrao tek 27 minuta, a ubacio je 19 poena.