NBA: Pobjeda Utaha, Bogdanović zabio 18 koševa

24 Pro 2021

Košarkaši Utah Jazza upisali su 22. pobjedu sezone nakon što su u susretu protiv Minnesote slavili sa 128-116 uz 18 koševa hrvatskog košarkaša  Bojana Bogdanovića.

Timberwolvesi su bili bez sedam igrača, među kojim i četiri startera zbog zdravstvenih i sigurnosnih protokola. Gosti su se dobro držali do konca prvog poluvremena kada su od vodstva 50-47, otišli na -10 (57-67). Jazzeri su u trećoj dionici pobjegli na +15 (79-64) i potom rutinski zaključili posao.

Hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović je za 30 minuta ubacio 18 koševa uz Utah uz 6-10 šut iz igre pri čemu je trice gađao 4-5. Zanimljivo, sve četiri trice je zabio u prvih pet minuta treće dionice. Dodao je i dva skoka i jednu ukradenu loptu. Donovan Mitchell postigao je 28 koševa, a Rudy Gobert je dodao 20 koševa, 17 skokova i četiri blokade.

"Bilo je trenutaka kada je suparnik odigrao zaista agresivno u obrani, no mi smo odgovorili na razini na kojoj sam želio," kazao je trener Utaha Quin Snyder nakon 22. pobjede svoje momčadi uz devet poraza.

S druge strane Minnesota je na skoru 15-17, a Timberwolvese je predvodio Malik Beasley sa 33 koša, dok je D'Angelo Russell ubacio 19 koševa uz 14 asistencija i sedam skokova.