NBA: Utah poveo 2-0, Milwaukee smanjio

11 Lip 2021

Košarkaši Utah Jazza poveli su sa 2-0 u pobjedama protiv Los Angeles Clippersa u polufinalu doigravanja Zapadne konferencije NBA lige svladavši ih u drugoj utakmici na svom parketu sa 117-111.

Utah je do nove pobjede predvodio Donovan Mitchell sa 37 koševa, Jordan Clarkson je s klupe dodao 24, a Joen Ingles 19, dok je centar Rudy Gobert uz 13 ubačaja imao i čak 20 skokova. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović igrao je 38:48 minuta za Utah te je uz odličnu obranu na Kawhiju Leonardu uspio postići 16 koševa (šut za dva 2-3, trica 3-5, slobodna bacanja 3-4) uz četiri skoka i po jednu asistenciju i osvojenu loptu.

U sastavu Clippersa najefikasniji je bio Reggie Jackson sa 29 poena, Paul George je dodao 27 uz 10 skokova, a Leonard 21. Hrvatski centar Ivica Zubac krenuo je u početnoj petorci Clippersa te je na terenu proveo 13:49 minuta i za to vrijeme postigao sedam koševa (šut za dva 3-3, slobodna bacanja 1-1) uz jednu blokadu.

U finale Zapada plasirat će se momčad koja prva ostvari četiri pobjede, a sljedeće dvije utakmice igrat će se u Los Angelesu u subotu i ponedjeljak.

Milwaukee Bucksi u trećoj su utakmici polufinala Istoka na svom terenu uspjeli svladati Brooklyn Netse sa 86-83 te smanjiti zaostatak u pobjedama u seriji na 1-2.

Gotovo 80 posto koševa za Buckse postigla su samo dvojica igrača, Khris Middleton je odigrao utakmicu karijere u doigravanju sa 35 pogodaka i 15 skokova, dok je Giannis Antetokounmpo susret okončao sa 33 ubačaja i 14 skokova. Kod Netsa, koji su ponovno igrali bez ozlijeđenog Jamesa Hardena, Kevin Durant je ubacio 30 uz 11 skokova, a Kyrie Irving 22.

Četvrti susret ove serije igrat će se u subotu.