NBA: Veliki preokret Clippersa, Garza ubacio 6 poena

12 Sij 2022

Los Angeles Clippers su sinoć sa 87-85 nadigrali Denver Nuggetse nadoknadivši zaostatak od čak 25  koševa.

Do pobjede ih je predvodio Amir Coffey sa 18 koševa, sedam asistencija i četiri ukradene lopte, dok su Reggie Jackson i Terance Mann dodali svaki po 13 koševa. Hrvatski košarkaš Ivica Zubac je imao slabu večer, na terenu je proveo 9:45 minuta i zabio je dva koša (šut iz igre 1/2). Clippersi koji su u prvom poluvremenu zabili samo 28 koševa, u trećoj su četvrtini nadoknadili zaostatak od 25 koševa.

Coffey je zabio tricu dvije i pol minute prije kraja i Clippersi dolaze u vodstvo 83-81. Nicolas Batum je dodao još jednu i prednost Clippersa je narasla na pet koševa 1:47 minuta prije kraja.

Kod Denvera najbolji je bio Aaron Gordon sa 30 koševa i 12 skokova, a Nikola Jokić je ubacio 21 koš uz 13 skokova i osam asistencija.

Chicago Bulls su bili uvjerljivi na svom terenu protiv Detroit Pistonsa sa 133-87. Nikola Vučević je ubacio 22 koša, a DeMar DeRozan 20 koševa kojima je pridodao 12 skokova.

Lonzo Ball je dodao 18 koševa za Bullse koji su izjednačili  sezonski rekord u broju trica (18) u svojoj desetoj ponudi u 11 utakmica.

Bh. košarkaš Luka Garza igrao je 10 minuta za Detroit i ubacio je šest poena uz dvije uhvaćene lopte.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške NBA lige koje su odigrane u utorak:

LA Clippers - Denver 87 - 85
Washington Wizards -  Oklahoma City Thunder 122-118
Toronto Raptors -Phoenix Suns   95-99
Memphis Grizzlies-  Golden State Warriors  116-108
New Orleans Pelicans-  Minnesota Timberwolves    128-125
Chicago Bulls - Detroit Pistons  133-87