Dnevni.ba - PRELOADER

NBA: Zubac upisao "double-double", 13 koševa Bogdanovića

08 Stu 2021

Ivica Zubac upisao je novi "double-double" ove sezone. U pobjedi LA Clippersa protiv Charlette Hornetsa 120-107, Zubac je za 28  minuta postigao 14 koševa, te dodao 11 skokova uz dvije blokade.

Bila je to peta pobjeda Clippersa ove sezone pri čemu četvrta uzastopna. Ključne su bile druga i posljednja četvrtfina koje su Clippersi dobili sa 61-38.

U domaćim redovima šest igrača je imalo dvoznamenkasti učinak, Paul George je bio najefikasniji sa 20 koševa, devet skokova i osam asistencija, Reggie Jackson je dodao 19 koševa i šest asistencija, dok je Luke Kennard postigao 18 koševa. Hrvatski centar je za 28 minuta ubacio 14 poena uz šut 3-3 iz igre, te 8-8 s linije slobodnih bacanja. Dodao je i 11 skokova i dvije blokade.

"Još od prošle godine napravili smo puno dobrih povratka i znamo da nikad nije gotovo," rekao je Zubac.

"Međutim, moramo biti bolji na početku nije lako nadoknaditi 15, 20 koševa zaostatka. Potrebno je puno energije," dodao je.

"Ključ pobjede je bila naša obrana", istaknuo je trener Clippersa Tyronn Lue. "Mislim da se naša obrana stvarno podigla, naša tjelesnost, naša koncentracija je bila je puno bolja. Mislio sam da je naš fokus u prvom poluvremenu, fizički, bio prilično loš."

U suparničkim redovima najefikasniji su bili LaMelo Ball i Miles Bridges sa po 21 košem.