Dnevni.ba - PRELOADER

Ni Aleksandra Prijović ga nije srušila: Pjevač iz BiH prodao najviše ulaznica u Hrvatskoj

09 Srp 2024


Ni Aleksandra Prijović ga nije srušila: Pjevač iz BiH prodao najviše ulaznica u Hrvatskoj
Aleksandra Prijović

Stručna služba ZAMP hrvatskih skladatelja objavila je godišnji izvještaj za 2023. godinu.

Njihovi podaci su pokazali ko je od izvođača bio najslušaniji u Hrvatskoj, ali i koji su muzičari prodali najviše ulaznica.

Izvješaj je uključivao i regionalne zvijezde, a na iznenađenje mnogih, najviše ulaznica prošle godine u Hrvatskoj nije prodala Aleksandra Prijović.

Na prvom mjestu se po prodanim ulaznicama našao Dino Merlin, koji je zasigurno među najomiljenijim muzičarima u Hrvatskoj. Merlin je prošle godine rasprodao čak četiri koncerta u zagrebačkoj Areni, a pjevao je i pred punom Arenom u Puli.

Aleksandra Prijović je bila druga po broju prodanih ulaznica. Tokom svoje turneje je održala pet koncerata u Zagrebu, pet u Osijeku, tri u Varaždinu, dva u Rijeci te jedan u Zadru. Ispod nje se našao Aco Pejović.

Zdravko Čolić je četvrti po prodanim ulaznicama u Hrvatskoj, a peti je Aca Lukas.

Od hrvatskih muzičara je najviše ulaznica prodao Gibonni, a na listi su se našli još i Doris Dragović, Dalmatino, Prljavo kazalište, Goran Bare & Majke te Severina, piše Jutarnji.

MUZIKA


Bosanskohercegovački pjevač i autor Zlatan Karić lansirao je četiri nova singla

“Dark Love”, “Nisi više moja”, “Believe” i “Dreams of Billionaires” -  uvod u njegovu nov

22 Stu 2025

Muzikom kroz izložbu - Dijalog slike i zvuka o ženskoj snazi i stvaralaštvu

Udruženje za razvoj muzičke umjetnosti i pedagogije Strings Attached Sinfonietta najavilo je u če...

11 Stu 2025