Pamić: Najbitnije je da smo izišli iz kolotečine, iz ovog mraka

19 Lis 2020

Piše: Ersan Bijedić/Dnevni list

desk@dnevni-list.ba

Gabelski GOŠK je tijekom jesenskog dijela prvenstva praktički rekonstruirao kompletan tim, a da su ovoga puta pogodili sa igračima, ukazuje prvo pružena igra u posljednjih nekoliko utakmica, a onda i rezultati koji su došli u posljednje dvije.

Gabeljani su u prethodnih 180 ligaških minuta sačuvali svoju mrežu, a bili su ranije ekipa koja je redovito prvo primala gol pa onda preuzimala igru i jalovo pokušavala. Posljednje dvije su riješili rezultatom 1:0. I dalje su napadački neefikasni, ali sa puno boljim temeljom za daljnju nadogradnju jer su tu – bodovi.

U subotu su slavili prvu gostujuću pobjedu kod Slavena, strijelac za 1:0 je bio Josip Šantić u 51. minuti.

- Najbitnije je da iziđemo iz kolotečine, ovog mraka, da ugledamo malo svjetla, da se ljudi u klubu i igrači počnu smijati, kazao je trener Igor Pamić koji ekipu vodi od 5. kola.

- Utakmica u Živinicama je bila teška, nisam išao s mišlju da ćemo lagano dobiti. Svjesni smo bili da su im to zadnji trzaji, zamijenili su trenera, bili su vrlo agresivni i disciplinirani, ali zato i mi strpljivi. Ovaj put je kvaliteta presudila. Nije bilo spektakularno, ali ovako se utakmice dobivaju. Poslije 1:0 smo imali još dosta prilika, dok protivniku stvarno nismo ništa dozvolili, komentirao je.

Pamić ističe da se GOŠK sad kompletirao, što svakako olakšava stvari. Od starta prvenstva Gabeljani su doveli čak osam novih igrača. Plus trenera.

- Lakše je i to što sad ne moram skupljati informacije o igračima, sam sam uvidio tko je kakav. Znamo koje su nam zone bile fatalne. Biće još grešaka sigurno, ali probat ćemo ih smanjiti i skupiti što više bodova do kraja jeseni. S guštom čekamo sljedeću utakmicu, govori trener GOŠK-a.

To je susret sa Goraždem sljedeće nedjelje u Gabeli.

- Nema bombastičnih najava, jednostavno sigurno je puno lakše pripremati momčad u ovakvom stanju, nego u onom od prije dva tjedna. Očekujem da ekipa bude još bolja nego prošli vikend jer još nismo na svom maksimumu, pogotovo u igri prema naprijed, zaključio je Igor Pamić.

Stanić se vraća, Šarčević nije teže ozlijeđen

U rosteru GOŠK-a protiv Slavena nije bilo Kristijana Stanića koji je kolo ranije protiv Vis SB odigrao odličnu utakmicu.

- Stanić je propustio nekoliko treninga, osjećao malaksalost i zato ga nisam htio voditi. Vraća nam se za sljedeću utakmicu. Ozljeda ramena Budimira Šarčevića (napustio teren poslije 17 minuta) izgleda ipak nije teže prirode, ali vidjet ćemo koliko će biti spreman za sljedeći meč.

Kukrika bez posla

Protiv Slavena na golu GOŠK-a je debitirao iskusni golman Mladen Kukrika koji je branio i za premijerligaški Borac iz Banjaluke.

- Riječ je o iskusnom golmanu, staloženom momku koji je stigao u jako dobrom stanju. Ali ne bi bilo korektno da ga sad ocjenjujem. Nije imao nijednu obranu tijekom 90 minuta, bio je nezaposlen potpuno, kazao je Pamić.