Dnevni.ba - PRELOADER

Plenković: Vlada funkcionira odlično. Novi kolege iz DP-a brzo hvataju konce

24 Svi 2024


Plenković: Vlada funkcionira odlično. Novi kolege iz DP-a brzo hvataju konce
Andrej Plenković

ŠEF HDZ-A Andrej Plenković sudjelovao je na predstavljanju kandidata za europski parlament u Zadru. Poručio je da se raduje nadolazećim izborima.

"Vlada funkcionira odlično", poručio je Plenković i dodao da novi članovi iz Domovinskog pokreta "brzo hvataju konce", prenosi Index

Novinari su ga pitali da komentira mandat Zlate Hrvoj Šipek na čelu DORH-a. Plenković je rekao da joj je zahvalan na angažmanu i dodao da je provodila zakon te joj poželio sreću.

"Od novog državnog odvjetnika očekujem da nastavi u potpunosti neovisno i samostalno provoditi zakon", rekao je Plenković.

"Na nacionalnim manjinama je da predlože kandidata za predsjednika Odbora za ljudska prava"
Novinari su ga pitali i o Miloradu Pupovcu i hoće li biti na čelu Odbora za ljudska prava.

 "Odbor za ljudska prava je odbor kojim predsjedaju predstavnici nacionalnih manjina u saboru. Koliko su mi rekli kolege, 24 godine u nizu", rekao je i dodao da je, prema tome, na nacionalnim manjinama da predlože kandidata za predsjednika tog odbora.

Ranije danas predsjednik Zoran Milanović rekao je da je poslao pismo premijeru, a Plenković tvrdi da ga još nije vidio.

"Što se tiče našega stava oko Srebrenice, što se tiče našega stava oko ove rezolucije - ona je potpuno u crti vanjskopolitičkih stajališta Hrvatske. Ne vidim tu ikakav element koji bi odstupao od dosadašnjih stavova Hrvatske", rekao je. 

Milanović je, podsjetimo, Plenkovića optužio i da je kršio Ustav jer je kosponzorirao rezoluciju bez konzultacija s predsjednikom.

REGIJA


U Sloveniji poginuo padobranac

U ŠENTVIDU pri Stični u Sloveniji danas poslijepodne poginuo je padobranac. Nesreća se dog...

17 Srp 2026

REZOLUCIJU JE PODRŽALO 83 ZASTUPNIKA, DOK JE TROJE BILO SUZDRŽANO, A JEDAN PROTIV

Hrvatski sabor usvojio Rezoluciju o političkom osnaživanju Hrvata u BiH

Hrvatski sabor je u srijedu, posljednjeg dana proljetnog zasjedanja, izglasao Rezoluciju koju je ...

15 Srp 2026

Makarska prva u Hrvatskoj uvela ograničenje prodaje alkohola u trgovinama

Makarsko Gradsko vijeće na sjednici ​održanoj u utorak prihvatilo je odluku o ograničenju prodaje...

14 Srp 2026