Dnevni.ba - PRELOADER

Policijska stanica Bosanska Krupa odala počast ubijenom policajcu Ozrenu Maranu

25 Lis 2024


Policijska stanica Bosanska Krupa odala počast ubijenom policajcu Ozrenu Maranu
Ozren Maran

U prostorijama Policijske stanice u Bosanskoj Krupi danas je postavljena fotografija Ozrena Marana (53), policajca koji je ubijen u sinoćnjem terorističkom napadu. Sindikat policije Unsko-sanskog kantona izrazio je duboko saučešće porodici stradalog policijskog službenika i uputio želje za brz oporavak teško povrijeđenom kolegi.

Omer Tahirović, načelnik Pete policijske uprave Policijske stanice Bosanska Krupa, prisjetio se svog kolege i prijatelja uputivši riječi hvala o njemu, javlja BHRT

"Sa kolegom Ozrenom sam radio preko 25 godina i mogu kazati da je poslove na terenu uvijek obavljao dosljedno i profesionalno. U oblasti interventnih službi bio je nenadoknadiv i policajac koji je u svakom trenutku mogao da završi sve najsloženije intervencije. Doista je to bio jedan maksimum koji je mogao da se ostvari u policiji i uvijek je bio ocijenjivan maksimalnim ocjenama za svoj rad", izjavio je Tahirović.

Ozren Maran bio je porodični čovjek, blizu penzije, a za svoje kolege i sugrađane ostao je upamćen kao predan profesionalac. Komandir Policijske stanice Bosanska Krupa, Željko Nedimović, opisao ga je kao iskusnog istražitelja i policajca.

"Bio je profesionalac i jako dobar istražitelj. Svaku funkciju koja mu je povjerena odradio je jako dobro i odlično je poznavao policijski posao. Naša policijska stanica je multietnična i nije bilo nikakvih problema do sada. Vrlo dobro sarađujemo i jako dobro smo rješavali sve zadatke, evo i sad su poduzeli krajnji napor da riješe ovu kompleksnu situaciju i na tome smo im zahvalni", kazao je Nedimović.

Policijska stanica Bosanska Krupa danas se prisjeća svog kolege sa osjećanjem duboke tuge, dok porodica, prijatelji i kolege oplakuju gubitak čovjeka čije su iskustvo, posvećenost i predanost poslu kojeg je radio, ostavili neizbrisiv trag u zajednici.

Crna kronika


Nastavak postupka u slučaju 'Denijal Tulumović i ostali': Etika, zavjere i manipulacije u igri sa životima

Piše: V.S.Herceg mostar@dnevni-list.ba Na Vrhovnom sudu FBiH, Posebnom odjelu za korupci...

14 h 50 min

Mlaćo i Cikotić: Svjedok u Gornjem Vakufu kopao rovove

Na suđenju za zločine u Bugojnu, svjedok Tužilaštva Bosne i Hercegovine ispričao je kako j...

19 Svi 2026

Preminula i žena koju je upucao suprug jutros u Kiseljaku

Žena koju je jutros teško ranio suprug Miro Pecirep, u naselju Jehovac kod Kiseljaka, prem...

18 Svi 2026