Dnevni.ba - PRELOADER

Ročište Dodiku odgođeno za 5. prosinac zbog službenog puta

26 Stu 2024


Ročište Dodiku odgođeno za 5. prosinac zbog službenog puta
Milorad Dodik

Ročište u procesu protiv predsjednika Republike Srpske Milorada Dodika i vršioca dužnosti direktora "Službenog glasnika" Miloša Lukića, koje je pred Sudom Bosne i Hercegovine bilo predviđeno za sutra, odgođeno je za 5. decembar, rekao je Dodikov branilac advokat Goran Bubić.

"Ročište je odgođeno za 5. decembar, jer je predsjednik Dodik dobio poziv austrijskog Parlamenta", rekao je Bubić za Srnu.

On je istakao da je Sud BiH uvažio te razloge i odgodio ročište, prenosi BN. 

Dodik i Lukić optuženi su da su od 1. do 9. jula 2023. u Banjoj Luci, svjesni i znajući da je visoki predstavnik Christian Schmidt donio odluku kojom se sprečava stupanje na snagu Zakona o neprimjenjivanju odluka Ustavnog suda BiH od 1. jula iste godine, kao i odluku kojom se sprečava stupanje na snagu Zakona o izmjeni Zakona o objavljivanju zakona i drugih propisa RS-a, preduzimali radnje s ciljem nastavka zakonodavnog postupka, ne primjenjujući i ne provodeći odluke visokog predstavnika.

BIH


Ponos Mostara: Studenti predstavili inovativnu platformu Nix u Centru za kulturu

Večeras je u Centru za kulturu Mostar održana prezentacija inovativne platforme Nix, iza koje sto...

19 Svi 2025

Sekunde koje znače život: Sarajevo dobija mrežu defibrilatora na javnim mjestima

Ministar zdravstva Kantona Sarajevo Enis Hasanović  i direktorica Zavoda za hitnu medicinsku...

19 Svi 2025

ZUKAN HELEZ

Helez održao vanredne konsultacije s vojnim atašeom Bosne i Hercegovine u Srbiji

Ministar odbrane Bosne i Hercegovine Zukan Helez održao je danas vanredne konsultacije s vojnim a...

19 Svi 2025