Rođenima tri boda protiv Širokog

08 Stu 2020

Na stadionu Rođeni odigrana je utakmica 14. kola m:tel Premijer lige BiH između FK Velež i NK Široki Brijeg. Na kraju, Velež je upisao pobjedu rezultatom 2-1. Za Rođene su pogađali Ćivić i Radovac, dok je za goste pogodio S. Jurić.

Rođeni su igrali u sljedećem sastavu: Bobić – Ćosić, Zeljković, Ćivić, Dario – Pršeš, Radovac – Cvijanović, Anđušić, Brandao – Mulić.

Na klupi su bili Kjosevski, Zvonić, Bihorac, Ovčina, Osmić, Alagić, Vehabović, Jelovac, Čatić.

Za NK Široki Brijeg danas su igrali: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Čorić, Mašić, Angelov, Jović, Marić, Stanić, M. Jurić, Pervan.

Na klupi su bili Miškić, Grgić, Jurilj, Brekalo, Vukoja, S. Jurić, Ikić, Knežević.

Fejsal Mulić je prvi zaprijetio golu Zlomislića u 6. i 8. minuti, da bi Brandao u 13. minuti pogodio stativu. U 15. minuti pokušao je i Anđušić, ali bez veće opasnosti po gol gostiju. Na drugoj strani Angelov je u 18. minuti sa lijeve strane pokušao pronaći Ćorića u 16-ercu, koji kasni na centaršut.

Rođeni su više imali loptu u svojim nogama, te tako više i pokušavali doći do gola. Zeljković je dobro šutirao u 26. minuti, ali je Zlomislić na pravom mjestu. Ubrzo su svoj udarac oprobali Ćivić u 28. i Mulić u 31. minuti, ali bez promjene rezultata. Na drugoj strani, Jurić je glavom šutirao nakon kornera u 38. minuti, ali lopta odlazi preko gola Bobića.

Do kraja poluvremena Cvijanović u 42. i Jović za goste u 43. minuti su pokušali, ali se na odmor otišlo rezultatom 0-0.

Rođeni odlično otvaraju drugo poluvrijeme, te preko Ćivića u 50. minuti i Radovca u 54. minuti dolaze do prednosti od 2-0. Nakon toga, trener Dudić je u 65. minuti izvršio dvostruku izmjenu kada su Ovčina i Vehabović zamijenili Anđušića i Cvijanovića.

U 74. minuti Ovčina je oprobao svoj udarac, ali lopta odlazi preko gola. Osmić je ušao u igru umjesto Pršeša u 76. minuti. Iako se činilo kako Velež kontroliše utakmicu, Široki iz prvog udarca u okvir gola dolazi do gola, a precizan je bio S. Jurić u 78. minuti, koji je ušao u drugom poluvremenu.

Rođeni su probali odmah odgovoriti na primljeni gol, Radovac je dobro šutirao, ali bez promjene rezultata. U 89. minuti Zvonić je ušao u igru umjesto Mulića, te istog zamijenio u vrhu napada.

U 90. minuti Brandao je krenuo sam prema golu Zlomislića, ali ga je odbrana gostiju zaustavila na vrhu 16-erca. Do kraja utakmice probao je i Vehabović da se upiše u listu strijelaca, ali bez uspjeha.

Na kraju, Rođeni su upisali pobjedu rezultatom 2-1, te tako upisali nova tri boda, ukupno 22. u ovoj sezoni, što je dovoljno za 5. mjesto na tabeli.

Sada slijedi reprezentativna pauza, u sklopu koje će Rođeni u subotu 14.11. nadokniti utakmicu 1/8 finala Kupa BiH protiv današnjeg protivnika, ekipe Širokog Brijega.