Ruski dronovi napali Kijev

Kijev
Rusija je ranim jutarnjim satima bespilotnim letjelicama i projektilima napala glavni ukrajinski grad Kijev, uzrokovavši požare diljem grada, uz najmanje dvoje ozlijeđenih, izjavili su gradski dužnosnici, piše Hina.
Jedna bespilotna letjelica pogodila je najviši kat stambene zgrade u četvrti Solomjanskij na zapadnoj obali Dnjepra, izjavio je gradonačelnik Vitalij Kličko.
Stambene zgrade na meti napada
U četvrti Dniprovskij na suprotnoj obali Dnjepra ozlijeđene su dvije osobe, rekao je Kličko. Na mjestu nesreće bile su hitne službe.
Na dva kata stambene zgrade u četvrti Dniprovskij izbio je požar, izjavio je čelnik kijevske gradske vojne uprave Timur Tkačenko, dok su u zapadnom dijelu grada izbila dva požara.
Dijelovi dronova padali po gradu
U nekoliko četvrti padali su dijelovi bespilotnih letjelica.
Na napad su odgovorile postrojbe protuzračne obrane, rekao je Kličko.
Svjedoci su izvijestili o velikom broju dronova koji su letjeli iznad Kijeva te o snažnim eksplozijama koje su potresle grad, navodi Reuters, piše Hina.