Dnevni.ba - PRELOADER

Sa OI otpao jak konkurent Amela Tuke

22 Lip 2021


Sa OI otpao jak konkurent Amela Tuke

Svjetski prvak na 800 m Donavan Brazier je ostao bez nastupa na Olimpijskim igrama u Tokiju nakon što je na američkim atletskim kvalifikacijama u Eugeneu zauzeo zadnje mjesto.

Pobijedio je osvajač bronce na OI u Rio de Janeiru Clayton Murphy s najboljim vremenom sezone 1:43,17. Drugi je bio Isaiah Jewett koji je s osobnim rekordom (1:43,85) osigurao nastup u Tokiju.

Ovo je drugi put da je svjetski prvak iz Dohe 2019. ostao bez olimpijskih igara, u kvalifikacijama za OI u Rio de Janeiru 2016. je otpao u prvom krugu.

Sam Kendricks je u skoku s motkom doživio jedan od rijetkih poraza. Branitelja naslova olimpijskog pobjednika i dvostrukog svjetskog prvaka (2017. i 2019.) je pobijedio Chris Nilsen koji je visinu 5,90 m preskočio iz drugog pokušaja, dok je Kendricksu to uspjelo iz trećeg.

U troskoku je Will Claye, dva puta srebrni na OI, u odsutnosti ozlijeđenog olimpijskog pobjednika Christiana Taylora, pobijedio sa 17,21 m. Na 1.500 m je veteranka Jenny Simpson neuspješno završila borbu za svoje četvrte olimpijske igre zaredom, zauzevši deseto mjesto. Pobijedila je Elle Purrier St. Pierre (3:58,03).

OSTALI SPORTOVI


JUDO

Borsaši ostavili trag u Omišu

Na judo turniru Kup sv. Ante, održanom u Omišu, sudjelovalo je 261 natjecatelj iz 20 judo ...

17 Lip 2025

JUDO

Neretva stopostotna u Omišu

Na judo turniru Kup Sv. Ante, održanom proteklog vikenda u Omišu u organizaciji Judo klub Tempo, ...

17 Lip 2025

MALI NOGOMET

Turnir 'Iza desete' stigao do osmine finala

Završen je drugi krug turnira 'Futsal turnir Mostar Premier kladionica'. Ekipa Mostar...

17 Lip 2025