Dnevni.ba - PRELOADER

Sarajevu derbi protiv Širokog

03 Tra 2021

FK Sarajevo je u derbi susretu 24. kola Premijer lige BiH savladao Široki Brijeg sa 1:0 i došao je do velika tri boda u borbi za titulu prvaka.

Domaći tim je dobro ušao u meč i iz prve šanse na utakmici je poveo. Matthias Fanimo je u sedmoj minuti sjajno pogodio za prednost od 1:0.

Gosti su brzo uzvratili. Stipe Jurić je u 10. minuti zatresao mrežu Bordo tima, ali je pogodak poništen zbog prekršaja.

Novu šansu domaći stvaraju u 15. minuti. Dupovac najviše skače nakon kornera, ali njegov šut odlazi pored gola.

Nakon ove šanse tempo igre je potpuno opao. Nismo vidjeli apsolutno ništa vrijedno spomena na Koševu i na odmor se otišlo rezultatom 1:0 u korist domaćeg tima.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme domaći stvaraju još jednu dobru šansu. Ubačaj Pidre Handžić ne šalje u mrežu.

Najbolju šansu gosti propuštaju u 59. minuti. Jurilj je sa nekoliko driblinga izbacio odbranu Sarajeva, ali iz teške situacije nije uspio zabiti gol.

Sarajevo u 70. minuti propušta veliku šansu. Ukrao je loptu Mediću i dolazi sam pred gol, ali Miškić ga zaustavlja.

Gosti novu veliku šansu propuštaju u 80. minuti. Ikić dobro prolazi po desnoj strani, ubacuje u sredinu, ali Hodžić u posljednji čas izbacuje i spašava čist pogodak.

Bilo je još opasnih napada na obje strane do kraja meča, ali ispostavilo se na kraju da je gol Fanima za 1:0 bio dovoljan za velika tri boda Bordo timu u borbi za titulu.

Nakon meča održana je press konferencija na kojoj su se prisutnim novinarima obratili treneri oba kluba Vinko Marinović i Toni Karačić.

Prvi je riječ imao trener gostiju Toni Karačić.

"Čestitam Sarajevu. Slabo smo otvorili utakmicu.Kroz utakmicu smo se dizali. U drugom poluvremenu smo bili kvalitetniji, kreirali neke prilike iz kojih smo mogli postići gol, ali nismo. Sarajevo je ovim trijumfom završilo dosta stvari kada je u pitanju borba za titulu prvaka", rekao je Karačić.

Nakon toga komentar je dao i trener FK Sarajevo, Vinko Marinović.

"Čestitam igračima na pobjedi. Očekivali smo tešku utakmicu. Došli smo do ta tri boda. Bilo je pritiska. Dosta je bilo šansi na obje strane. Osvojili smo tri boda koja čine dovoljnu razliku u vrhu tabele."

Rezultati 24. kola nogometne m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine:

Krupa - Tuzla City 1:1
Sloboda - Željezničar 1:0
Sarajevo - Široki Brijeg 1:0