Dnevni.ba - PRELOADER

Šest osoba preminulo u FBiH od korona virusa u prvih pola godine

03 Kol 2024


Šest osoba preminulo u FBiH od korona virusa u prvih pola godine
Korona virus

U prvoj polovici ove godine od korona virusa u Federaciji BiH preminulo je šest osoba, potvrđeno je Feni iz Zavoda za javno zdravstvo FBiH.

U istom razdoblju, Zavodu je prijavljeno 188 slučajeva zaraze, od čega najviše u Hercegovačko- neretvanskoj, Sarajevskoj i Unsko- sanskoj županiji.

Kako navode, najveći broj slučajeva registriran je u siječnju i veljači, što nije neuobičajeno s obzirom na to da je u tim mjesecima vrhunac svih respiratornih bolesti.

Inače, od 2023. godine testiranje na covid-19 provodi se u znatno manjem obimu u odnosu na pandemiju korona virusa i uglavnom se provodi među hospitaliziranim pacijentima s teškom akutnom respiratornom infekcijom, pojasnili su iz Zavoda.

Osobama s respiratornim simptomima preporučili su da provode pojedinačne mjere predostrožnosti i ponašanja poput higijene ruku, ostanka kod kuće ako se ne osjećaju dobro, izbjegavanja zatvorenih prostora, gužve i bliskih kontakata te da se jave obiteljskom liječniku, piše Fena.

Crna kronika


Na gradilštu u Mostaru izbio požar, zapalile se vodovodne cijevi

Na gradilištu stambenog kompleksa kod Studentskog mosta u Mostaru u srijedu je oko 13 sati...

4 h 44 min

BORISLAV PARAVAC

Preminuo Borislav Paravac, bivši član Predsjedništva BiH

Nakon duže i teške bolesti, u Doboju je danas u 84. godini preminuo Borislav Paravac, bivši član ...

10 h 42 min

Radnik iz BiH poginuo u Hrvatskoj

Na gradilištu u Zadru poginuo je radnik nakon pada sa visine, a prema pisanju hrvatskih me...

16 Velj 2026