Dnevni.ba - PRELOADER

Široki Brijeg: Projekcijom filma 'Uvijek postoji sutra' poslana jasna poruka protiv nasilja

3 h 7 min


Široki Brijeg: Projekcijom filma 'Uvijek postoji sutra' poslana jasna poruka protiv nasilja

ŠIROKI BRIJEG, (FENA )– U širokobriješkom kinu Borak sinoć je održana projekcija filma ''Uvijek postoji sutra'' (There’s Still Tomorrow), s ciljem podizanja svijesti o borbi protiv nasilja. 
Film redateljice Paole Cortellesi progovara o obiteljskom nasilju i društvenim nepravdama, naglašavajući da nasilje nije privatna stvar i da se o njemu mora govoriti.

Prema podacima Centra za socijalni rad, u 2024. godini u Širokom Brijegu evidentirano je 14 zaštitnih mjera izrečenih počiniteljima nasilja, što je više nego dvostruko povećanje u odnosu na 2023. godinu.

"Ovi podaci potvrđuju koliko je važno govoriti o ovom problemu. Svaka prijava nasilja može značiti razliku između patnje i spasa," poručila je ravnateljica Centra za socijalni rad Široki Brijeg Jelena Brekalo Nuić.

Mersiha Zulčić, projektna koordinatorica pri UN Women BiH, istaknula je kako je film dio kampanje "16 dana aktivizma protiv rodno zasnovanog nasilja", u okviru koje je prikazan i u Bihaću, Banjoj Luci i Mostaru.

Projekcija je poslala jasnu poruku da borba protiv nasilja zahtijeva angažman cijelog društva, priopćeno je iz Centra za socijalni rad Široki Brijeg.

Inače, događaj su organizirali Centar za socijalni rad Široki Brijeg, UN Women i Veleposlanstvo Republike Italije u BiH.

Kultura


50 godina od smrti Ive Andrića

Bio je blizak Mladoj Bosni, diplomat u Kraljevini. Mogao je ostati u Švicarskoj, ali se vr...

2 h 58 min

NARODNO POZORIŠTE MOSTAR

Pogledajte šta Vas očekuje u martu u NPM-u

Predstava “Ludilo u …” autora Eugena Ionesca, u režiji Gorana Damjanca, na ras...

04 Ožu 2025

HNK Mostar: Počele probe za predstavu 'Sjećanje vode', premijera se očekuje u travnju

U Hrvatskom narodnom kazalištu (HNK) u Mostaru započele su probe za novu predstavu, humorn...

04 Ožu 2025