Sudbina TikTok-a bi mogla biti poznata početkom narednog mjeseca

TikTok
Američki potpredsjednik JD Vance rekao je u petak da očekuje sporazum o TikTok-u “na visokoj razini” do 5. travnja.
Gotovo sigurno će doći do sporazuma na visokoj razini za koji mislim da će zadovoljiti naše nacionalne sigurnosne interese. Pored toga, omogućiti djelovanje zasebne američke TikTok kompanije, rekao je NBC Newsu tijekom intervjua u zrakoplovu Air Force Two.
Američki predsjednik Donald Trump zadužio je prošli mjesec Vancea i savjetnika za nacionalnu sigurnost Michaela Waltza da nadgledaju potencijalnu prodaju ove društvene mreže.
Sudbina TikTok-a je neizvjesna nakon što je 19. siječnja na snagu stupio novi zakon. Naime on zahtijeva od vlasnika ByteDancea da ili proda društvenu mrežu na temelju problematike o nacionalnoj sigurnosti ili se suoči sa zabranom. Trump, koji je preuzeo mandat 20. siječnja, potpisao je izvršnu naredbu o odgodi provedbe zakona za 75 dana, piše Financa.