Dnevni.ba - PRELOADER

Trivunović: Ne zabrinjava me što nikoga nismo dobili u pripremama

03 Kol 2020

Trivunović: Ne zabrinjava me što nikoga  nismo dobili u pripremama

Generalnu probu za start prvenstva u Prvoj ligi FBiH su nogometaši gabelskog GOŠK-a odigrali s hrvatskim trećeligašem Jadranom iz Ploča te remizirali (1:1).

Jadran je poveo golom Raiča, dok je GOŠK izjednačio autogolom Krešića u drugom poluvremenu, a poslije centaršuta Šovšića. Jadran je pri vodstvu od 1:0 imao i penal kojeg je izborio Marić, ali je Lukač obranio pokušaj Raiča.

- Opet smo primili glup gol iz prekida, a onda ostavili protivniku puno prostora za kontre. Bila su to dva različita poluvremena, ali generalno jako spor i trom tempo, vjerojatno radi visoke temperature i vlage. Domagoj Lukač se istakao u ovoj utakmici, njegova sigurnost na golu će nam puno značiti. Puno bolje smo igrali u drugom poluvremenu, komentirao je trener Vule Trivunović.

U drugom dijelu je mjesto na poziciji napadača zauzeo Luka Asentić, posljednje pojačanje Gabeljana s premijerligaškim iskustvom, odnosno igrač koji je prethodni angažman imao u slovenskoj Muri.

- Mnogo bolje smo igrali u drugom dijelu kad smo uveli Asentića u napad. Ovo nam je bila i prva utakmica s napadačem, sve ostalo je bila improvizacija. Stvorili smo dvije - tri šanse, imali priliku i da završimo utakmicu, a igrali protiv kvalitetne ekipe koja nas je zimus pobijedila. Igračima je krajnje vrijeme da se uozbilje jer jako teško je vratiti se kad primite lagane golove. Ipak siguran sam da ćemo imati kvalitetnu ekipu za ligu, a imamo dosta prostora za napredak. Jedva čekam da krene prvenstvo, istaknuo je Trivunović.

Gabeljani u pet prijateljskih utakmica ipak nisu nikoga pobijedili.

- Ne zabrinjava me to uopće. Nisam zakazivao utakmice sa Zrinjskim, Sarajevom i Željezničarom da bih pobijedio, nije mi to bilo bitno, nego da se igrači što bolje spreme. Ipak sigurno da bi bilo dobro da smo savladali Jadran pa da se svima digne samopouzdanje pred start. Međutim to ne bi bilo garancija da ćemo pobijediti Jedinstvo u Bihaću.

Slijedi priprema prve natjecateljske utakmice protiv Jedinstva u okviru 1. kola Prve lige FBiH 8. kolovoza.

- Ostaje nam osvježiti se ovoga tjedna, pripremiti i onda se idemo nadigravati u Bihaću, zaključio je Vule Trivunović. Er.B.

Posljednje prinove Asentić i Golubović

Pred ovu utakmicu je GOŠK dobio dvojicu igrača na poziciji napadača, osim Luke Asentića u klub je stigao i Stefan Golubović.

- Vidjet ćemo koliko će nam njih dvojica pomoći, tek su došli. Ono što smo vidjeli od Luke ukazuje da smo ga s pravom angažirali i da možemo dosta očekivati od njega. Najzaslužniji je za rezultat protiv Jadrana, kazao je trener GOŠK-a.

Proces registracije ove dvojice igrača je međutim u tijeku i nije sigurno da će oni nastupiti u 1. kolu prvenstva.