Dnevni.ba - PRELOADER

U kontrolama na području Tuzlanskog kantona inspekcija izrekla kazne u iznosu 178.500 KM

11 Lip 2024


U kontrolama na području Tuzlanskog kantona inspekcija izrekla kazne u iznosu 178.500 KM
Inspekcija

Inspektori Porezne uprave Federacije BiH - Kantonalnog poreznog ureda Tuzla, izvršili su 40 inspekcijskih nadzora na području Tuzle, Kalesije, Živinica, Banovića, Gračanice, Kladnja i Gradačca kojim su bili obuhvaćeni porezni obveznici koji obavljaju različite uslužne djelatnosti.

Inspektori su otkrili četiri neprijavljena radnika, dva porezna obveznika koji nisu imali instaliran fiskalni uređaj, 10 poreznih obveznika koji nisu evidentirali promet putem fiskalnog uređaja i jedan objekt koji je radio bez odobrenja za rad nadležnog organa.

Zbog utvrđenih nepravilnosti zapečaćena su četiri objekta i izdato je 39 prekršajnih naloga s ukupno izrečenim novčanim kaznama u iznosu 178.500 KM.

Porezna uprava Federacije BiH - Kantonalni porezni ured Tuzla će nastaviti aktivnosti inspekcijskog nadzora na kontroli zakonitosti poslovanja poreznih obveznika i sprečavanju sive ekonomije i u narednom periodu i poziva porezne obveznike kod kojih su utvrđene nepravilnosti da usklade svoje poslovanje i da poštuju zakone kako se ne bi izlagali sankcijama i nepotrebnim troškovima, saopćeno je iz PUFBiH, piše Fena.

BIH


Najveća tvornica streljiva u BiH obustavila rad

NAJVEĆA kompanija za proizvodnju streljiva u BiH, Igman iz Konjica, obustavila je proizvodnju i p...

44 min

AUTOPRIJEVOZNICI NASTAVLJAJU PROSVJEDE

Nema posustajanja do ispunjenja zahtjeva

  Od Vijeća ministara BiH se traži zakazivanje hitne sjednice s jedinom točkom dnevnog reda...

1 h 7 min

Policijska akademija FMUP-a promovirala 277 mlađih inspektora i policajaca

Policijska akademija Federalnog ministarstva unutrašnjih poslova u Sarajevu, bila je danas...

1 h 59 min