Dnevni.ba - PRELOADER

Vandalizam u Parizu: Bojom 'napadnute' sinagoge i memorijal holokausta

31 Svi 2025


Vandalizam u Parizu: Bojom 'napadnute' sinagoge i memorijal holokausta
Pariz

Dvije sinagoge, restoran i dio pariškog memorijala holokausta napali su vandali tijekom noći na subotu, rekle su vlasti, snažno osuđujući taj čin

Na svoje mete bacili su zelenu boju, napisala je na Instagramu gradonačelnica francuske prijestolnice Anne Hidalgo, javlja HINA.

  „Svom snagom osuđujem ovo zastrašivanje“, rekla je Hidalgo, dodajući da antisemitizmu nema mjesta u Parizu i da će pokušati podići optužnice protiv počinitelja.

Francuski ministar unutarnjih poslova Bruno Retailleau napisao je na X-u da osjeća „ogromno gađenje prema ovim sramotnim djelima usmjerenim protiv židovske zajednice“.

Vijesti iz svijeta


Pogledajte kako je ukrajinski F-16 topom uništio ruski dron

Ukrajinsko ratno zrakoplovstvo objavilo je dramatičnu snimku koja prikazuje kako lovački zrakoplo...

09 Velj 2026

NJEMAČKO GOSPODARSTVO

Njemačko gospodarstvo u krizi, ali i dalje ima snažne globalne adute

Njemačko gospodarstvo posljednjih je godina često tema negativnih napisa o birokraciji, visokim t...

09 Velj 2026

JD VANCE

JD Vance izviždan na otvaranju Olimpijade. Kallas: I mi u Europi imamo svoj ponos

Zvižduci  upućeni američkom potpredsjedniku JD Vanceu na Zimskim olimpijskim igrama pokazatelj s...

09 Velj 2026