Velež u 89. minuti ostao bez tri boda (FOTO)

30 Tra 2021

Velež je u velikom derbiju 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine dočekao Borac u Mostaru, a susret je na kraju završen neriješenim rezultatom 1:1.

Feđa Dudić je ponovo na sjajan način pripremio meč. Najbolji igrači Borca su večeras potpuno zatvoreni, ali su Rođeni bez pobjede ostali u 89. minuti meča.

Nakon početnog ispitivanja snaga Velež je taj koji stvara prvu šansu. Edo Vehabović isprobava udarac u devetoj minuti, lopta odlazi tik pored gola.

Pet minuta kasnije Borac je umalo poveo. Ziljkić izvodi korner, a Uzelac iz dobre situacije ne zabija pogodak.

Oba tima su potom imala nekoliko pokušaja prema golu protivnika, ali golmani nisu imali previše problema i lagano su odrađivali svoj posao.

Borac je u finišu prvog poluvremena ostao bez prvog golmana Bojana Pavlovića koji je zbog povrede morao van terena, a njegovo mjesto je zauzeo Nikola Lakić.

Gosti u 43. minuti stvaraju dobru šansu. Ziljkić iz slobodnjaka dobro šutira, Bogdanović brani i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Na otvaranju drugog poluvremena Borac ostaje i bez Dine Ćorića koji se također povrijedio, a sve probleme gostiju Velež koristi u 57. minuti meča.

Ovčina sjajno probija po desnoj strani, lijepo pronalazi Brandaa u srcu kaznenog prostora, a Brazilac zabija pogodak za 1:0 i veliko slavlje domaćih igrača.

U 65. minuti Velež je imao dobru šansu da riješi sve dileme oko pobjednika. Anđušić je u posljednji čas izblokiran, a potom i Dario.

Borac je očekivano krenuo naprijed. Pokušavali su gosti nešto napraviti, a Feđa Dudić je u posljednih 20-ak minuta odlučio pojačati defanzivni dio ekipe uvođenjem Chesjmedjieva i Radovića.

Nisu gosti napravili previše pred golom Veleža. Domaći su imali bolje šanse i konstantno su bili opasni po gol Borca i propustili su nekoliko dobrih šansi da riješe meč.

Napadao je Borac, a u 89. minuti sudija Zoran Grbić nakon sumnjive situacije pokazuje na bijelu tačku nakon duela Moraitisa i Radovića.

Odgovornost je naravno preuzeo Stojan Vranješ. Matirao je Bogdanovića za konačnih 1:1 i Borac je zadržao vrh Premijer lige BiH. Velež je ostao treći.

Nakon utakmice komentar za Arena Sport dao je i trener domaćeg tima Feđa Dudić.

"Ostajemo u gornjem dijelu. Sigurno da je žal za utakmicom jer smo vodili. Idemo od početka, Borac je ušao bolje u meč. Nisu stvari prilike, ali su bili bolji i aktivniji. Nismo bili na onom nivou i definitivno nam je falio Radovac u izgradnji napada", rekao je Dudić i dodao.

"Kada smo uspostavili incijativu i početak drugog poluvremena kada smo ih limitirali došla je kao nagrada taj gol. Imali smo situacije da dođemo i do 2:0 morali smo to prije da završnimo. Nažalost dođe situacija koja dođe, Borac izjednači. Idemo dalje, borba do kraja. Ostaje žal što nismo pobijedili, ali Bože moj".

Trener gostiju iz Banja Luke Marko Maksimović na kraju može biti zadovoljan osvojenim bodom jer je njegov tim do 89. minute gubio.

Maksimović je za Arena Sport u komentaru utakmice istakao da je ovo bio pravi derbi.

"Ovo je bio pravi derbi. Uvertira utakmice je bila veoma teška, došli smo da pobijedimo. Zadesili su nas problemi jer su se povrijedili Pavlović i Ćorić. Poštujem Velež i želim im svu sreću u nastavku sezone", rekao je Maksimoviću.

Istakao je trener Borca da mu smeta buđenje od strane navijača Veleža u pola četiri ujutro, kao i pune tribine na stadionu.

"Imali smo buđenje u pola četiri. To mi smeta, kao i 500 ljudi na tribinama u toku policijskog časa", poručio je trener Borca.