Velež slavio na Pecari, uključio se u borbu za titulu

18 Tra 2021

Velež je u 26. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Široki Brijeg na Pecari sa 2:0 i tako se i ovaj klub uključio u borbu za titulu prvaka sa Sarajevom, Borcem i Zrinjskim.

Nakon pobjede nad Sarajevom Rođeni su slavili i kod Širokog Brijega (2:0) te se izjednačili sa Zrinjskim na diobi trećeg mjesta. Velež je poveo još u drugoj minuti kada je zabio Nemanja Anđušić.

Široki je nakon primljenog gola stalno napadao, no briljirao je Slaviša Bogdanović na vratima gostiju.

Domaći su očekivano potom krenuli po brzo izjednačenje. Imali su svoje šanse, ali realizacija je u prvom dijelu potpuno zakazala.

Velež je u 25. minuti imao dobar pokušaj preko Georgijevića koji se nije dobro snašao pred golom domaćeg tima, a Široki uzvraća sa dvije fenomenalne šanse. Bogdanović je skinuo dva zicera u samo nekoliko sekundi i spasio je svoj tim na Pecari u tim trenucima.

Istaknuo se i Dario Miškić na drugoj strani obranivši jedanaesterac Brandau. Ipak, u sudačkoj nadoknadi Velež je dobio još jedan penal, ovaj put nakon što je Šabić oborio Harisa Ovčinu. Siguran izvođač bio je Denis Zvonić koji je pogodio za 2:0.

Do kraja prvenstva preostalo je još sedam kola. U idućem kolu na stadion Rođeni dolazi FK Krupa.