Velež u 95. minuti ostao bez pobjede

08 Stu 2021

Nogometaši Slobode i Veleža podijelili su bodove na Tušnju u 16. kolu m:tel Premijer lige BiH odigravši neriješeno 1:1. Rođeni su tako nastavili sa serijom loših rezultata zbog kojih je Feđa Dudić prošle sedmice prvobitno dao otkaz pa su mu onda čelnici kluba ipak ukazali povjerenje.

Sloboda je na početku meča imala terensku inicijativu, a u devetoj minuti su umalo poveli nakon što je lopta poslije šuta Predragovića otišla malo iznad gola Veleža, prenosi klix.ba.

Samo šest minuta kasnije Velež dolazi u vodstvo. Ovčina je uradio odličan posao po strani, poslao povratnu, a Brandao bez problema postigao svoj treći pogodak u sezonu za 0:1.

Nakon tog gola igralo se uglavnom na sredini očajnog blatnjavog terena gdje igrači nisu mogli razviti neku specijalnu igru pa samim time nije ni bilo većih šansi u prvom poluvremenu.

Već nakon sat vremena igre bilo je 30 prekršaja na utakmici što najbolje oslikava kakvu su utakmicu gledatelji mogli vidjeti danas na Tušnju. Na kraju su zabilježena 46 prekršaja.

U sličnom ritmu se igralo do kraja meča, a u 95. minuti Sloboda je ipak došla do boda. Nakon velike gužve u šesnaestercu gostiju poentirao je Zličić za konačnih 1:1 i veliko slavlje domaćih navijača, igrača i stručnog štaba.

Sloboda je na četvrtom mjestu Premijer lige BiH, dok je Velež na 10. poziciji. Tuzlanska ekipa u narednom kolu nakon reprezentativne pauze gostuje Sarajevu, dok će Velež dočekati Široki Brijeg.