Velež u zadnjim sekundama ostao bez pobjede

05 Tra 2021

U posljednjem meču 24. kola Premijer lige BiH Velež je na Koševu remizirao s Olimpikom (1:1).

Na Koševu je viđena prava drama u završnici meča, pošto je Olimpik s bijele točke došao do 1:1 i velikog boda.

Prvih 45 minuta današnjeg duela na Koševu prilično slabo, sa malim brojem prilika.

Najbolju je propustio Anđušić u 33. minuti, kada je lobovao Hadžića, ali je Horić uspio da spasi domaću ekipu. Imao je i Olimpik svoje pokušaje, jedan takav je otišao preko gola nakon udarca Osmanovića u 44. minuti.

Sam početak drugog dijela donosi uzbuđenja i prvi gol. Radovac je šutirao, Hadžić odbio loptu, a Ferreyra natrčao i pogodio za vodstvo gostiju.

Nedugo nakon toga Hasanović je dobro šutirao, no lopta ide pored gola, a zatim rezervista Ovčina pogađa vanjski dio mreže gola domaćih. Zatim je Olimpik preuzeo inijativu i krenuo s napadima.

Lekanić je šutirao preko gola Veleža u 58. minuti, a zatim dobar udarac Isića glavom na centaršut Čurjurića, ali je Bogdanović odbranio. U 67. minuti jako dobra šansa za Šišića, no neprecizan je bio rezervista Olimpika.

Olimpik je svim silama pokušavao doći do gola, a onda u 94. minuti penal. Zvonića je napucala lopta u ruku nakon šuta Čurjurića, a siguran je bio Osmanović.

Velež dočekuje Sarajevo narednog vikenda u derbiju kola, dok će Olimpik na teško gostovanje kod Širokog Brijega.