Dnevni.ba - PRELOADER

Vlasti Saudijske Arabije osudile napad na božićni sajam u Njemačkoj

21 Pro 2024


Vlasti Saudijske Arabije osudile napad na božićni sajam u Njemačkoj
Napad na božićni sajam

Vlasti Saudijske Arabije osudile su napad na božićni sajam u njemačkom gradu Magdeburgu koji se dogodio sinoć, objavilo je saudijsko Ministarstvo vanjskih poslova.

U napadu je, podsjećamo,  poginulo najmanje dvoje ljudi, od čega jedno malo dijete, dok je više od 60 ljudi ozlijeđeno. Policija je uhitila osumnjičenog za napad, koji se iznajmljenim autom, punom brzinom,  zaletio  u gomilu ljudi.

Njemački dužnosnik opisao je osumnjičenika kao liječnika iz Saudijske Arabije koji je djelovao sam. Osumnjičeni navodno ima 50 godina i godinama živi u Njemačkoj.

Naime, Tamara Zieschang, državna ministrica unutarnjih poslova, rekla je da je muškarac u Njemačkoj od 2006. i da ima stalni boravak.

Priopćenje Saudijske Arabije ne spominje osumnjičenika, koji ni u njemačkoj evidenciji nije bio registriran kao radikalni islamist, piše Hina.

Vijesti iz svijeta


GAZA

Izrael: Zauzet ćemo velike dijelove Gaze, provest ćemo masovne evakuacije Palestinaca

Izraeski  ministar obrane Joav Galant izjavio je da će izraelska vojska proširiti operacije u Po...

1 h 13 min

AUTOMOBILI - CARINE

Europa će odgovoriti na Trumpove carine – evo i kako

Donald Trump uvodi carine nizu zemalja za koje tvrdi da je SAD u odnosu na njih u trgovinskom def...

1 h 23 min

BAYER

Bayeru naložena odšteta od 2,1 milijardu dolara zbog Roundupa i raka

Sud u američkoj saveznoj državi Georgiji donio je presudu protiv njemačkog kemijskog giganta Baye...

1 h 28 min