Dnevni.ba - PRELOADER

WHO: U Libanonu ubijeno 28 zdravstvenih radnika. Mnogi su napustili područje

03 Lis 2024


WHO: U Libanonu ubijeno 28 zdravstvenih radnika. Mnogi su napustili područje
Libanon

SVJETSKA zdravstvena organizacija (WHO) priopćila je da je od početka izraelske ofenzive na Libanon u toj zemlji ubijeno 28 zdravstvenih radnika.

Predstavnik WHO-a u Libanonu Abdinasir Abubakar na konferenciji za medije rekao je da su svi zdravstveni radnici ubijeni tijekom izvršavanja dužnosti, pri pomaganju ozlijeđenima, javlja HINA. 

"Zbog zdravstvenih radnika koji se ne pojavljuju na poslu značajno je ograničeno pružanje pomoći"
"Mnogi drugi zdravstveni radnici ne pojavljuju se na poslu te su zbog bombardiranja izbjegli iz područja gdje rade", rekao je čelnik WHO-a Tedros Adhanom Ghebreyesus.

"To značajno ograničava pružanje pomoći nakon masovnih trauma i kontinuitet zdravstvenih usluga", dodao je. WHO neće uspjeti isporučiti planiranu veliku količinu medicinske pomoći sutra zbog ograničenja letova, upozorio je. 

Vijesti iz svijeta


Meksički narkobos "El Mayo" dobio doživotnu kaznu. Uputio poruku novim generacijama

MEKSIČKI narkobos Ismael Zambada García, poznat pod nadimkom "El Mayo", osuđen je danas na...

20 Srp 2026

Pentagon objavio identitet američkih vojnika poginulih u iranskom napadu na bazu u Jordanu

Pentagon je u ponedjeljak objavio identitet dvoje američkih vojnika koji su poginuli u iranskom n...

20 Srp 2026

Američka obitelj tuži OpenAI: "ChatGPT je potaknuo 29-godišnju majku na samoubojstvo"

DVADESETDEVETOGODIŠNJA Christian Faith Madison poginula je u lipnju 2025. nakon što...

20 Srp 2026