Dnevni.ba - PRELOADER

Zatvara se kamp "Lipa", migranati će na ulicu

18 Pro 2020


Zatvara se kamp "Lipa", migranati će na ulicu

U petak u 11 sati zatvara se privremeni migrantski kamp "Lipa" kod Bihaća, potvrđeno je za N1 iz Međunarodne organizacije za migracije. Iz IOM-a su kazali da će migrantima još podijeliti vreće i jedan doručak.

Naime, na jučerašnjoj sjednici Vijeće ministara nije postiglo konsenzus o Prijedlogu odluke Ministarstva sigurnosti BiH da se Lipa službeno onači kao prihvatni centar čime bi se stekli uvjeti za trajni smještaj migranata.

Migranti iz Lipe će na ulicu, gdje ih već boravi oko 1.500, a obzirom na parcijalni lockdown brojnih EU zemalja u narednom razdoblju se očekuje dodatno usložnjavanje humanitarnog ali i sigurnosnog aspekta migrantske krize. 1.365 migranata u improviziranom prihvatnom centru Lipa ostaju bez šatora u kojima su bez grijanja i pridružuju se migrantima koji su u grupama na otvorenom na području USŽ..

BIH


Uskoro novi prosvjedi prijevoznika

Ministar komunikacija i prometa BiH Edin Forto u ponedjeljak je s predstavnicima Konzorcija 'Logi...

3 h 39 min

ISTRAGA NESREĆE U SARAJEVU Slučaj svakim danom otvara nova pitanja

Tužiteljstvo Sarajevske županije (SŽ) nastavlja rad na slučaju tramvajske nesreće u kojoj je 12. ...

3 h 43 min

Svečana sjednica u Ljubuškom: Rast gospodarstva i jačanje demografskih mjera (VIDEO)

LJUBUŠKI - U povodu Dana grada Ljubuškog u ponedjeljak je održana svečana sjednica ...

4 h 11 min