PL: Zrinjski deklasirao Borac

06 Stu 2021

Zrinjski je rezultatom 4:1 svladao Borac u derbiju 16. kola nogometne Premijer lige BiH.

U ovaj meč Plemići su ušli bez trenera Sergeja Jakirovića koji je zbog bolesti morao propustiti susret, ali ni to nije pomoglo gostima da se dobro provedu u Mostaru.

Osim uvodnih par minuta utakmice koje su pripale gostima, bila je to još jedna nadmoćna predstava "Plemića" i šesta uzastopna prvenstvena pobjeda mostarskog kluba.

U 3. minuti utakmice vratar Zrinjskog Josip Čondrić s dvije sjajne intervencije spasio je svoj gol, a zatim je uslijedila golijada "Plemića".

Prvo je u 14. minuti Matija Malekinušić preciznim i snažnim udarcem s 20 metara pogodio za 1:0.

Nemanja Bilbija je u 25. minuti realizirao kazneni udarac za 2:0, a pet minuta kasnije isti igrač je ponovno bio strijelac za 3:0.

Prvo poluvrijeme zaključio je Igor Savić preciznim udarcem s ruba šesnaesterca za 4:0.

S obzirom na rezultat iz prvog poluvremena i raskvašen teren, u nastavku se mahom igralo na sredini terena, a gosti su do utješnog pogotka došli u 83. minuti kada je za konačnih 4:1 pogodio Milan Vušurović.

S tri nova boda Zrinjski se učvrstio na vrhu ljestvice Premijer lige s 39 bodova, osam više od drugoplasiranog Tuzla Cityja koji u nedjelju gostuje kod Posušja.

Borac, komu je ovo bio prvi prvenstveni poraz nakon osmog mjeseca kada je od Banjalučana također bolji bio Zrinjski (5:1), četvrti je na ljestvici s 23 boda.

Trener Borca Nemanja Miljanović ističe kako je nedopustivo da utakmica tako izmakne kontroli, kao što se to desilo njegovom timu večeras.

"Jako loše prvo poluvrijeme sa naše strane. Izgubili smo kontrolu, primili četiri gola, što je nedopustivo. Što prije zaboraviti ovu utakmicu i okrenuti se drugim susretima", istakao je Miljanović.