Zrinjski: Na pauzu frustrirani, ne i zabrinuti

31 Kol 2021

Mali milijun prilika zapucao je Zrinjski na Mokrom docu i na reprezentativnu pauzu otišao - pomalo frustriran.

Ne, nije se Zrinjski na Mokrom docu mučio. Daleko od toga. Imao je igru, prilike. Ne i rezultat, jer završilo je bez pobjednika (0:0), baš kao i u prethodnom međusobnom okršaju onom iz 2009., kada je rejting ova dva kluba bio sličan. I to je ono što je pomalo naljutilo Sergeja Jakirovića i društvo… taj izostanak rezultata, ali ne i zabrinulo. Jer po svemu sudeći – bila je to ona jedna baksuzna utakmica. A kad se već dogodila – nek' je to bilo u prvom dijelu prvenstvu i neka se nije izgubilo.

Mali milijun prilika

Nije to bila partija Zrinjskog na koje smo navikli ove sezone… ako se može reći navikli, jer prethodno Posušju, Plemići su odradili tek pet utakmica. Možda premalo za neko navikavanje, ali ako želite, bila je to utakmica drukčijeg tipa – prva u kojoj je Zrinjski ove sezone važio za izrazitog favorita, prva nakon pet vezanih derbija. I sve je nekako naginjalo tomu da će Mostarci uzeti puni plijen, jer imali su dobar stav, igru, prilike… ali na kraju nisu iskoristili ni igrača više (u 51. pocrvenio Brekalo), niti penal (u 74. Bilbija zatresao vratnicu). Tako je stao i niz od četiri utakmice u kojima je postignut gol…. a nije da nije bilo prilika. Čak što više. Promašivali su ih i Bilbija i Malekinušić i Šošić i Zlomislić… a nisu to bile bezazlene situacije.

Loše prvo poluvrijeme

• Prvo poluvrijeme nismo bili na nivou, to nije ono što želim vidjeti, konstatirao je nakon trećeg ovosezonskog remija, drugog vezanog, šef struke Sergej Jakirović.
  • Čak smo i dobro počeli, desetak minuta, a onda smo počeli divljati. Posušje nam je pravilo probleme…. nikako nismo mogli uzeti drugu loptu. U poluvremenu – hajde - nije bilo loše s izmjenama, kasnije smo krenuli s totalnim rizikom… imali smo i jedanaesterac, par jako dobrih prilika, ali Posušje se uspjelo obraniti, dodao je sigurno frustrirani Jakirović, koji je vjerojatno i sam svjestan da je to bila ta jedna takva, baksuzna utakmica u kojoj je malo toga polazilo za rukom.
    Nagrada za trud je izostala, ali da je to bio totalno loš vikend – ipak nije.

Ne treba paničariti

Zrinjski je na Mokrom docu bio (očekivano) puno bolji, što je trenutno mala utjeha za izgubljene bodove. Ali niz dobrih partija, ipak je nastavljen… mada s dva vezana remija od kojih prethodni (kući protiv vodeće Tuzle) ne bi trebalo etiketirati kiksom - bila je to utakmica s dotad maksimalnim rivalom u kojoj se zbog rano primljenog gola tražio karakter, a Zrinjski ga je pokazao – makar u samoj završnici, kada je uhvatio bod.
Dva boda iz zadnja dva kola nisu ono što je Jakirović želio vidjeti, to sigurno ne, ali s obzirom na učinjeno u četiri kola prije toga, s obzirom na igru koja je zaista opipljiva, žestoko napadačka, u ovom trenutku ne treba paničariti. Sigurni smo da u Zrinjskom i neće. Da će reprezentativnu pauzi iskoristiti da dotjeraju detalje koji nisu štimali i onda spremni dočekati dva vezana duela u ritmu subota – srijeda… protiv Leotara i Veleža.

Piše: Slaven Nikšić