Zrinjski: Plavi opet podsjetili na dvije velike mane Plemića

04 Pro 2020

Zrinjski: Plavi  opet podsjetili na  dvije velike mane  Plemića

Zadnja momčad koja je pobijedila Zrinjski prije četiri utakmice dugog pobjedničkog niza bio je Željezničar – upravo protivnik koji je ove srijede prekinuo niz bez pobjede. Jesu li Plavi crna mačka Mostaraca ili je opet razotkrivena slabost koje nikako da se riješe ove sezone?

Naviknuli su Plemići navijače na pobjede, ali s obzirom da prije četiri trijumfa u nizu Mostarci nisu bili sinonim za stabilnost, skepsa je kod mnogih i dalje tinjala. Nisu do kraja povjerovali u preobrazbu… i donekle su bili u pravu. Jer evo opet je Zrinjski odigrao utakmicu u kojoj su još jednom razotkrivene dvije velike mane. Ili je to bio slučaj protivnika koji im ne leži?

'Uzalud upozoravali na prekide'

U zadnja tri poraza, od Olimpika na Otoci (0:3) i Željezničara na Grbavici (0:1) krajem listopada i u ovom najsvježijem, domaćem porazu od Želje (1:2), dva su se detalja istaknula u igri Zrinjskog. Golovi nakon prekida i pad u nastavku, posebno u onih zadnjih 20-ak minuta susreta. Slučajnost? U tri zadnja poraza? Sumnjamo.
Olimpik je Plemićima sva tri komada, od čega dva penala, zabio u drugom dijelu, kontra Želje na Grbavici poraz je došao u 71. minuti nakon prekida, sad ove srijede Plemstvo je palo u 89. minuti – nakon nespretne reakcije Stojkića, a treba istaknuti i to da je prvi gol Plavih došao, da – nakon prekida.
- Mislim da smo u prvom poluvremenu bili dominantni, da smo dobro igrali, a onda nam se dogodio neshvatljiv pad u drugom poluvremenu, izjavio je šef struke Mladen Žižović, dodajući: Ukazivali smo na situacije koje nam se događaju, a to su prekidi. Tako smo izgubili i na Grbavici, a to nismo ni ovog puta iskontrolirali… Trebamo se sabrati jer nas vrlo brzo očekuje utakmica u Doboju kod Kaknja.

'Dobiti zadnje dvije utakmice'

Bio je Žižović dosljedan pa je i u trećoj utakmici u nizu treći puta ove sezone Zrinjski na travnjak poslao sa rombom u sredini i dvojicom isturenih napadača, ali ovog puta – dogodio se prvi poraz takvog Zrinjskog. - Bili su pokretljiviji i brži u veznom redu, gdje smo mi bili malo sporiji – oni su imali su kontrolu igre i lopte. Situacije koje se vrlo lako mogu iskontrolirati nismo iskontrolirali pa nam se uvukla se nervoza i nesigurnost. Nismo uspjeli završiti neriješeno. Stvarnost je takva kakva jeste, moramo se što prije oporaviti od ovoga. Bit će teško, pogotovo psihički, jer bili smo u dobrom ritmu i atmosferi. Ovaj poraz će nas uzdrmati, ali moramo se što prije vratiti i dobiti ove dvije utakmice do kraja, a onda donijeti neke odluke.
Do kraja godine Zrinjski će odraditi još gostovanja kod Mladosti (nedjelja, 13 sati) i Širokog Brijega.

Piše: Slaven Nikšić