Dnevni.ba - PRELOADER

Amazon odustaje od dostave dronovima u Italiji

2 h 5 min


Amazon odustaje od dostave dronovima u Italiji
Amazon

Amazon je objavio da neće nastaviti s planovima komercijalne dostave robe dronovima u Italiji. Naveli su kako, unatoč napretku u suradnji s regulatorima zrakoplovstva, širi regulatorni i poslovni okvir u zemlji ne ide u prilog tom projektu.

Talijanski odbor za civilno zrakoplovstvo (ENAC) odluku je nazvao neočekivanom. U subotnjem priopćenju ENAC je naveo da je potez motiviran internom politikom Amazona, povezanom s „nedavnim financijskim događajima koji uključuju Grupu“.

Amazon je u prosincu 2024. izvijestio o uspješno završenim početnim testovima dostavnih dronova u San Salvu, gradu u središnjoj talijanskoj regiji Abruzzo, što je tada bilo protumačeno kao važan korak prema komercijalnoj primjeni tehnologije.

Međutim, u izjavi za Reuters u nedjelju Amazon je potvrdio promjenu smjera.

„Nakon strateškog pregleda, odlučili smo zaustaviti naše komercijalne planove dostave dronovima u Italiji“, priopćila je tvrtka.

„Unatoč pozitivnoj suradnji i napretku s talijanskim regulatorima za zrakoplovstvo, širi poslovni regulatorni okvir u zemlji trenutačno ne podržava naše dugoročne ciljeve za ovaj program“, dodali su iz Amazona, piše Financa.

Biznis


IZRAVNE STRANE INVESTICIJE U BOSNU I HERCEGOVINU

Investicije u BiH dosegnule gotovo 9 milijardi KM

Ukupna vrijednost ostvarenih investicija u stalna sredstva prema djelatnosti investitora u Bosni ...

4 h 14 min

BITCOIN

Bitcoin premašio 90.000 dolara

Cijena  Bitcoina skočila je tijekom azijskog trgovanja, premašivši razinu od 90.000 dolara, što ...

4 h 27 min