Dnevni.ba - PRELOADER

Arapska liga oštro osudila izraelske napade na Zapadnoj obali

28 Kol 2024


Arapska liga oštro osudila izraelske napade na Zapadnoj obali
Izraelski napadi

Generalni sekretar Arapske lige Ahmed Abul-Geit oštro je u srijedu osudio nedavnu smrtonosnu izraelsku vojnu operaciju na sjeveru Zapadne obale.

"Racije, brutalni napadi i ubojstva koje je Izrael proveo na sjeveru Zapadne obale, skupa s uništavanjem infrastrukture i opsadom bolnica, predstavljaju ozbiljnu eskalaciju koja prijeti gurnuti regiju na rub katastrofe", navodi on u saopćenju za javnost, javlja FENA. 

Taj agresivni pristup ima za cilj pokoriti palestinski narod, potkopati postojeće sporazume i dodatno anektirati palestinske teritorije u okviru ekstremno desničarske agende, kazao je.

"Izrael posvuda vodi genocidni rat protiv Palestinaca, s ciljem da njihove živote učini neodrživim", izjavio je čelnik Arapske lige.

Abul-Geit je optužio Sjedinjene Države da nisu uspjele izvršiti značajniji pritisak na Izrael i da su popustile izraelskim manevrima i odugovlačenju, što je spriječilo napore da se postigne sporazum o prekidu vatre u Gazi.

Pozvao je Sjedinjene Države da zauzmu jasan stav o nedavnim izraelskim vojnim akcijama na Zapadnoj obali i da se pozabave rastućom izraelskom arogancijom u regiji, prenosi Sinhua.

Vijesti iz svijeta


Crna Gora u listopadu očekuje 97,3 milijuna eura iz Plana rasta EU

Crna Gora ostvarila je dosad najbolje rezultate u provedbi Reformske agende u okviru Instrumenta ...

6 min

Netanyahuov sin promijenio ime i prezime

YAIR Netanyahu, najstariji sin izraelskog premijera Benjamina Netanyahua, službeno je promijenio ...

15 min

Njemačka će nabaviti Tomahawke

Njemačka  je postigla dogovor s američkom vladom o nabavi krstarećih raketa Tomahawk i njihovom ...

5 h 15 min