Dnevni.ba - PRELOADER

Beč gradi najveći gradski most

30 Ruj 2024


Beč gradi najveći gradski most
Beč

Beč, glavni grad Austrije, planira izgradnju najvećeg gradskog mosta za pješake i bicikliste. To će omogućiti direktnije povezivanje važnih točaka okruga Donaustadt bez nepotrebnih obilazaka, uvjereni su u gradskim vlastima. Početak izgradnje planiran je za sredinu 2026. godine.

Kako je ovog tjedna priopćilo predstavništvo grada Beča u Ljubljani, odlučili su izgraditi most u najvećoj gradskoj četvrti Donaustadt, kako bi poboljšali kvalitetu života stanovnika. Kao razlog su istaknuli činjenicu da i pored dobrog javnog prijevoza, trenutni uvjeti za pješake i bicikliste „nisu baš najpovoljniji“.

Kako su objasnili, gradske vlasti su pristupile planiranju projekta, prenosi Biznis. Most će biti dugačak 700 metara i širok 4,5 metara. Bit će postavljen pored postojećeg mosta tramvajske linije 26. A omogućit će i lakši pristup novim biciklističkim stazama, čija je izgradnja u tijeku.

„U Donaustadtu ćemo izgraditi jedan od najdužih mostova za pješake i bicikliste u Beču, koji će omogućiti kratke pješačke rute, eliminirati dosadne obilaznice i poboljšati povezanost sa zanatskom zonom i novim stanovima“, rekla je Ulli Sima, gradska ministrica za urbanističko planiranje Beča.

Velika akcija izgradnje biciklističkih staza u okrugu Donaustadt počela je prije dvije godine. A danas je grad bogatiji za ukupno 14 kilometara novih staza, piše Financa.

Vijesti iz svijeta


ELON MUSK

Musk pohvalio Trumpa

Najbogatiji  čovjek na svijetu Elon Musk pohvalio je američkog predsjednika Donalda Trumpa zbog ...

3 h 10 min

UKRAJINSKE SPECIJALNE SNAGE

Ubijen ukrajinski zapovjednik

U ruskom  raketnom napadu na Huljajpolje u Dnjepropetrovskoj oblasti ubijen je zapovjednik ukraj...

3 h 30 min

SRBIJA

U Srbiji građani i studenti nastavili prosvjedne blokade

Građani i studenti u srijedu ujutro povremeno blokiraju pojedine ulice u Beogradu, a više od 30 l...

3 h 39 min