Dnevni.ba - PRELOADER

Biden će s Steimerom razgovarati o dopuštanju Ukrajincima da gađaju duboku u Rusiju

10 Ruj 2024


Biden će s Steimerom razgovarati o dopuštanju Ukrajincima da gađaju duboku u Rusiju
Joe Biden

Američki predsjednik Joe Biden sastat će se 13. septembra s britanskim premijerom Keirom Starmerom kako bi razgovarali o dopuštanju ukrajinskim obrambenim snagama da udare duboko u Rusiju, najavio je američki državni sekretar Antony Blinken.

Prema Blinkenu, Biden će se u petak sastati s britanskim premijerom i razgovarati o davanju dopuštenja Ukrajini za izvođenje dalekometnih napada na ruski teritorij, prenosi Klix

Tokom konferencije, Blinken je otkrio da je Iran predao balističke projektile Rusiji za korištenje u Ukrajini, što je zahtijevalo daljnje sankcije protiv Teherana. Također je izjavio da će on i Lemmy zajedno posjetiti Kijev u srijedu.

Proteklih sedmica Kijev je zatražio da se dopuštenje proširi na ciljeve duboko unutar ruskog teritorija, posebice aerodrome na kojima su stacionirani borbeni avioni koji nose rakete dugog dometa, a koje Ukrajina trenutno ne može napasti.

Kao odgovor, američki ministar odbrane Lloyd Austin ustvrdio je da niti jedno oružje, uključujući projektile dugog dometa, neće promijeniti tok u punoj ruskoj invaziji na Ukrajinu.

Vijesti iz svijeta


Trumpov biograf: Trump i Epstein su 15 godina bili najbliži prijatelji

DONALD Trump i Jeffrey Epstein bili su "najbliži prijatelji" od 1989. do 2004. godine, izjavio je...

18 Srp 2025

SLOVENIJA

Slovenija legalizirala potpomognuto samoubojstvo

SLOVENIJA je legalizirala potpomognuto samoubojstvo, što su građani podržali na pro&scaron...

18 Srp 2025

THE LATE SHOW

CBS ugasio emisiju poznatog komičara tri dana nakon što ih je kritizirao zbog Trumpa

TELEVIZIJSKA kuća CBS objavila je sinoć da nakon gotovo desetljeća ukida The Late Show sa Stephen...

18 Srp 2025