Dnevni.ba - PRELOADER

BiH od Austrije preuzima predsjedavanje Strategijom Evropske unije za dunavsku regiju

09 Pro 2024


BiH od Austrije preuzima predsjedavanje Strategijom Evropske unije za dunavsku regiju
Elmedin Konaković

Ministar vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Elmedin Konaković boravit će danas u službenoj posjeti Republici Austriji. 

Tom prilikom Konaković će se sastati sa saveznim ministrom za evropske i međunarodne poslove Republike Austrije Alexanderom Schallenbergom.

Na sastanku će se razgovarati o bilateralnim odnosima između Bosne i Hercegovine i Republike Austrije, ekonomskoj saradnji, evropskim integracijama, situaciji u regiji te drugim aktuelnim temama.

Nakon sastanka Konaković i Schallenberg obratit će se predstavnicima medija.

Predviđeno je da se u okviru konferencije za novinare održi primopredaja jednogodišnjeg predsjedavanja Strategijom Evropske unije za dunavsku regiju (EUSDR), koju od Republike Austrije preuzima Bosna i Hercegovina. Schallenberg će i zvanično predati kormilo predsjedavanja Konakoviću, saopćeno je iz Ureda za odnose sa javnošću MVP BiH, piše Fena.

Politika


Gradsko vijeće Mostara podržalo koncesiju Zračne luke i modernizaciju Mostar busa

Gradsko vijeće Mostara na sjednici održanoj bez nazočnosti vijećnika Kluba Bošnjaka usvoji...

6 h 37 min

Kako je hercegovački industrijski div pao u dugove i panamski zakup?

Šest radnika, predvođenih bivšim sindikalnim vođom Romeom Biokšićem, položilo je 10. srpnja 2020....

7 h 13 min