Dnevni.ba - PRELOADER

Borenović i Cvitanović o rekonstrukciji vlasti i relaksaciji situacije

24 Ožu 2025


Borenović i Cvitanović o rekonstrukciji vlasti i relaksaciji situacije

Zastupnik PDP-a u Zastupničkom domu Parlamenta BiH Branislav Borenović razgovarao je u Mostaru s izaslanikom u Domu naroda Parlamenta BiH i predsjednikom HDZ-a 1990. Ilijom Cvitanovićem.

- Uvijek iskren i otvoren razgovor s prijateljem Ilijom Cvitanovićem, predsjednikom HDZ-a 1990. i izaslanikom u Domu naroda PS BiH o značaju smirivanja tenzija i normalizacije prilika u BiH. Uvjereni smo da postoji dovoljno političke mudrosti i volje da se postojeće turbulencije nadiđe dogovorima u Parlamentarnoj skupštini BiH kako bi se odblokiralo europski put, rekonstruiralo Vijeće ministara BiH i otvorilo prostor za usvajanje važnih europskih zakona i odluka od životnog značaja za sve ljude u ovoj zemlji.

Naravno da je ovo važan trenutak da se izmjeni izborno zakonodavstvo uvođenjem novih tehnologija i rješavanjem pitanja izbora najviših inokosnih pozicija u BiH sukladno važećem ustavnom okviru i konstitutivnosti sva tri naroda, da konačno u potpunosti relaksiramo političku situaciju, objavio je Borenović nakon sastanka.

BIH


Konakovićeva objava o ''četnicima, ustašama i balijama'' izbrisana s Facebooka

Društvena mreža Facebook uklonila je objavu ministra vanjskih poslova Bosne i Hercegovine ...

18 Srp 2025

Za ulazak Evropsku uniju državljani BiH će prema novom sistemu plaćati 20 eura

Naknada za putnu autorizaciju EU putem ETIAS-a iznosit će 20 eura, a ne 7 eura, predložila je u p...

18 Srp 2025

Prijave za Neum Underwater Film Festival otvorene do 2. kolovoza – ne propustite zaroniti u svijet podvodnog filma!

Neum, Bosna i Hercegovina Neum Underwater Film Festival (UFF), jedinstveni međunarodni festival p...

18 Srp 2025