Dnevni.ba - PRELOADER

Borsa Open po dvanaesti put

02 Stu 2024


Borsa Open po dvanaesti put
Mostar u središtu judo-regije

Mostar će ovog vikenda ugostiti Borsa Open 2024, jedan od najvećih sportskih događaja u regiji. U svom 12. izdanju turnir će okupiti natjecatelje iz 28 zemalja. 

Svaki turnir s preko 1000 sudionika mora se smatrati velikim sportskim okupljanjem, no Borsa Open više je od masovnog turnira. Uz njega se veže i tradicija, njegovih 11. ranijih izdanja govori za sebe, a bilo bi ih više da nije bilo pandemije.

Manifestacija je za organizatora, Judo klub Borsa, počela već zadnjeg dana listopada, dolaskom ekipa, među kojima su prva u Mostar stigle one iz Velike Britanije, Latvije, Danske i Belgije… a posljednji će klubovi Mostar napustiti 6. studenog.

- Borsa Open ima veliki značaj za lokalnu zajednicu. Dolazak više od tisuću sportaša i pratitelja unosi novi život u Mostar, posebno u vrijeme kada je turistička aktivnost smanjena. Turnir doprinosi ekonomiji grada, pretvarajući Mostar u središte sportskog turizma i kulturnih događanja, poručili su iz kluba. 

Natjecanja počinju ove subote, u nedjelju od 13 sati dvorani Bijeli Brijeg bit će upriličeno svečano otvaranje koje će predvoditi mostarski gradonačelnik Mario Kordić.  

S. N. 

SPORT


Salah napušta Liverpool? Englezi: Tri kluba već su spremna za njegovo dovođenje

Klubovi iz Saudijske Arabije strpljivo čekaju ishod sukoba između Mohameda Salaha i trenera Arnea...

8 h 13 min

Dinamo pred teškim ispitom, Rijeka lovi važne bodove protiv Celja

Novi europski izazovi večeras čekaju naše klubove. Dinamo u šestom kolu Europske li...

8 h 19 min

VEČERAS PROTIV RAKOWA Štimac: Moramo biti čvrsti i kompaktni

Nogometaši Zrinjskoga jučer su preko Katowica doputovali u Sosnowiec – poljski grad ...

9 h 30 min