Dnevni.ba - PRELOADER

'Disciplina u reprezentaciji nije sve, Ćiro je to znao'

18 Lis 2024


'Disciplina u reprezentaciji nije sve, Ćiro je to znao'
Salihović savjetuje

Bivši reprezentativac BiH Sejad Salihović smatra da je inzistiranje novog izbornika Sergeja Barbareza na disciplini važna stavka na putu napretka, ali i to – da i 'toga ne treba previše'. 

Reprezentacija BiH trenutno je u drugom najgorem nizu od osnivanja, deset utakmica ne zna za pobjedu, a u taj se niz aktualni stručni stožer sa Sergejom Barbarezom na čelu ugradio sa šest utakmica. U zadnjoj od tih utakmica upisan je domaći poraz od Mađarske, kojeg se dotaknuo i bivši reprezentativac, Sejad Salihović. 

- Protivnici jesu bili teški, ali mislim da smo trebali dobiti Mađarsku, pogotovo na domaćem terenu. Vidljivo je da ova ekipa ima potencijal i par mladih, dobrih, igrača kojima bi dobro bilo da je tu još neko iskusniji. To nam treba. Pročitao sam da na pobjedu čekamo već više od godinu dana. Koliko god to tužno zvučalo, treba imati u vidu da je bilo puno problema u zadnje vrijeme, mijenjali su se izbornici svako malo… Naši ljudi bi sve odmah, a to ne može baš tako, rekao je u razgovoru za portal Reprezentacija.ba pa prokomentirao i novi Barbarezov režima. 

Naime, aktualni se izbornik 'po kratkom postupku' obračunao s Anelom Anelhodžićem koji si je dao slobodu s reprezentacijom se obračunavati preko društvenih mreža, a upozorio je i Dennisa Hadžikadunića te poručio kako 'se neke stvari više neće trpjeti'… 

- Naravno da je disciplina potrebna u svakom timu, ali ne valja ni to previše. Igrači nisu vojska kojoj ćete reći ne smijete ovo, ne smijete ono, smatra Salihović pa dodaje: Bili su i oni igrači, znaju to dobro. Bolje je sve ih zajedno odvesti na ćevape (haha).

- Za mene je puno važnije napraviti atmosferu koja je i nas krasila u ono vrijeme. Ćiro je to posebno znao balansirati. Znao je točno s kim i koliko može. Ako je koga i uhvatio da izlazi, to nije bio problem ako je isti taj igrač nekoliko dana kasnije ostavio srce na terenu. Ponavljam, disciplina je važna, ali je važno i da svi budu – jedno. 

Za reprezentaciju je Salihović od 2007. do 2015. odigrao 47 utakmica i postigao četiri pogotka te bio dio generacije koja je igrala na SP-u u Brazilu 2014. Najveći trag u klupskom nogometu ostavio je u Hoffenheimu, umirovio se 2021.

S. N. 

SPORT


REPREZENTACIJA

Kulašin na Barbarezovom lipanjskom popisu

Izbornik BiH Sergej Barbarez objavio je popis za lipanjske utakmice - prijateljsku sa Slovenijom ...

19 Svi 2025

FK ŽELJEZNIČAR

Poraz od Širokog presudio Širkobriježaninu

Nakon gostujućeg poraza od Širokog Brijega 2:3, Upravni odbor FK Željezničar donio je odluku da D...

19 Svi 2025

IZVIĐAČ

Hoće li biti 'šlag na tortu'?

U zadnjoj prvenstvenoj utakmici godine – remi. Možda neprimjeren rezultat s obzirom na prikazano ...

19 Svi 2025