HNŽ: Vlada kupila nova vozila hitne pomoći za domove zdravlja u Mostaru i Prozor-Rami
Premijerka Hercegovačko-neretvanske županije (HNŽ) Marija Buhač i ravnateljica tvrtke Blaco d.o.o. Grude Ana Grubišić, kao zastupnica konzorcija tvrtki M.R.M. d.o.o. Ljubuški i Blaco d.o.o. Grude, potpisale su u ponedjeljak u sjedištu Vlade HNŽ-a ugovore o isporuci triju novih vozila hitne pomoći ukupne vrijednosti 549.666,00 KM, koja Vlada nabavlja u sklopu kontinuiranog procesa opremanja i osuvremenjivanja domova zdravlja u HNŽ-u. Jedno od ovih vozila namijenjeno je Domu zdravlja Mostar, dok preostala dva idu u općinu Prozor-Rama.
- Ovo je samo nastavak naše stalne skrbi za potrebe županijskog zdravstvenog sustava, a vozilo hitne pomoći ključno je, tj. temeljna je pretpostavka za uspješan odgovor na potrebe pružanja žurne medicinske pomoći na terenu. Od samog preuzimanja dužnosti, zdravstvo smo postavili u sami vrh prioriteta, a konkretnim potezima neprestano svjedočimo kako podupiremo projekte iz svih razina zdravstvenoga sustava, od primarne zdravstvene zaštite odnosno dvanaest domova zdravlja u Županiji, do potpore dogradnjama i opremanjima kao i drugim strateškim projektima triju bolnica u HNŽ-u, kazala je premijerka Buhač te je najavila i skoru isporuku novih, suvremenih vozila za brzu liječničku intervenciju na njihova konačna odredišta. Vlada u ovom sazivu je već uručila nova vozila hitne pomoći domovima zdravlja u Čapljini, Čitluku, Jablanici, Konjicu, Mostaru (DZ Stari grad), Neumu, Ravnomu i Stocu, ukupne vrijednosti 1.382.000,00 KM.