Dnevni.ba - PRELOADER

Male liske Sari Seksan i Saninu Milaviću

18 Svi 2025


Male liske Sari Seksan i Saninu Milaviću

Druge večeri 22. Međunarodnog festivala komedije „Mostarska liska“ odigrana je predstava "Seljačka opera" autora D. Benedik – B. Pinter, u režiji Urban Andraša, nastala u produkciji Narodnog pozorišta Sarajevo.

Malu lisku, nagradu za najbolju glumicu večeri, osvojila je Sara Seksan, dok je Malu lisku, nagradu za najboljeg glumca večeri, osvojio Sanin Milavić, priopćeno je iz Narodnog pozorišta Mostar.

Za oboje su ovo prve individualne nagrade na  ovom festivalu.

"Na festivalu 'Mostarska liska' sam prvi put u životu i toliko mi nekako sve ovo nerealno izgleda.  Pratim od rođenja sve festivale generalno i jako mi znači ova nagrada. Toliko je nisam očekivala da me potpuno ostavila bez teksta. Od srca zahvaljujem Stručnom žiriju. Nije prva nagrada, ali trenutno je najvažnija", naglasila je Seksan.

Milavić je rekao da je ovo njegova prva individualna Mala liska.

"Mnogo sam ponosan na nju. Volim ovaj grad i volim ovdje igrati. Pristran sam, ali mnogo volim ovu predstavu i ovu ekipu te mi je uvijek gušt igrati. Nagrada je kao neka trešnja na vrhu", naglasio je Milavić.

Publiku u programu festivala večeras očekuje izvedba predstave "Armagedonci" autorice i redateljice Sanje Milardović, nastale u produkciji Teatra Exit iz Zagreba, prenosi Fena.

Kultura


“GLOBALIZACIJA I EUROPA NA RASKRIŽJU: EUROPA OD VOLJE MOĆI DO VOLJE ZA NIŠTA''

U Mostaru predstavljena knjiga Anđelka Milardovića o izazovima suvremene Europe

Knjiga “Globalizacija i Europa na raskrižju: Europa od volje moći do volje za ništa'', autora Anđ...

13 Lip 2025

'HRVATSKA U 30 PRIČA'

Promocija knjige 'Hrvatska u 30 priča' u subotu u Mostaru

Promocijom knjige "Hrvatska u 30 priča" autora Bože Skoko i Zvonimira Frke-Petešića zatvara se ov...

13 Lip 2025

U Sarajevu svečano otvoreno Kvartovsko kino Grbavica

Projekcijom dokumentarnog filma "Kiss the Future" večeras je u Sarajevu svečano otvoreno Kvartovs...

12 Lip 2025