NBA: Golden State izjednačio, 43 poena Curryja

11 Lip 2022

Golden State Warriors su izjednačili na 2-2 u seriji na četiri pobjede svladavši sinoć u gostima sa 107-97 Boston Celticse, a do pobjede ih je vodio Stephen Curry sa 43 koša.

Curry, za kojeg nije bilo sigurno hoće li igrati zbog ozljede stopala, imao je šut iz igre 14/26 od čega 7/14 za trice.

Nakon prve četvrtine u kojoj je zabio 12 koševa bilo je jasno da mu ozljeda neće smetati. Curry se ozlijedio u trećoj utakmici kada je Bostonov Al Horford pao na njega.

Klay Thompson je dodao 18 koševa, a Andrew Wiggins 17 uz 16 skokova za Warriorse. Jordan Poole je ubacio 14 koševa za Golden State koji je utakmicu završio serijom 17-3 u zadnjih pet minuta.

Kod Bostona najbolji je bio Jayson Tatum sa 23 poena, 11 skokova, šest asistencija i tri bloka. Jaylen  Brown  je upisao 21 poen, Marcus Smart 18, a Derrick White 16, dok je Robert Williams III ugrabio 12 skokova za Boston.