Dnevni.ba - PRELOADER

NBA: Phoenix i Denver u drugom krugu

04 Lip 2021

Phoenix Suns Darija Šarića plasirali su se u četvrtak u drugi krug doigravanja Zapadne konferencije rezultatom u seriji 4-2 nakon što su u šestoj utakmici sa 113-100 svladali brantelje naslova Los Angeles Lakerse, a drugom krugu će igrati protiv Denver Nuggetsa koji su eliminirali Portland Trail Blazerse.

Devin Booker je predvodio Phoenix do pobjede u gostia sa 47 koševa, od čega je osam trica iz deset pokušaja dodavši tome 11 skokova. Jae Crowder je dodao 18 poena za Phoenix, a Mikal Bridges i Cameron Johnson svaki po deset. Dario Šarić nije igrao za Phoenix.

Sunsi su dobili zadnje tri utakmice u seriji od čega su dvije bile u Los Angelesu.

Kod Lakersa najbolji je bio LeBron James koji je utakmicu završio sa 29 koševa, dok je Anthony Davis odigrao samo pet minuta, a onda je teren napustio zbog bolova u preponi.

Jamesu je ovo prva eliminacija u prvom krugu doigravanja u karijeri.

Suns su  vrlo brzo došli u kontrolu nad utakmicom, vodili su 21-10 poslije sedam minuta igre, a do kraja prve četvrtine prednost je narasla na 36-14.

U drugoj četvrtini Phoenix je imao prednost od čak 29 koševa, a na poluvremenu su vodili 62-41. Do kraja treće četvrtine Lakers su smanjili zaostatak na 89-76 i osam minuta prije kraja došli su do deset koševa razlike (94-84), ali ne bliže od toga.

Dennis Schroder je zabio 20 koševa za Lakersem a Caldwell-Pope 19.

Denver se plasirao u drugi krug doigravanja rezultatom u seriji 4-2 nakon što su sinoć sa 126-115 nadigrali Portland Trail Blazerse.

Nikola Jokić je za pobjedu i plasman u drugi krug zabio 36 koševa, uz osam skokova i šest asistencija.

Nuggets su uspjeli nadoknaditi zaostatak od 14 koševa iz drugog poluvremena.

Prvu utakmicu drugog kruga doigravanja protiv Phoenixa igrat će u ponedjeljak.

Kod Blazersa, koji su eliminirani u prvom krugu drugu seznu zaredom, najbolji je bio Damian Lillard sa 28 koševa i 13 asistencija. Bh. košarkaš Jusuf Nurkić na parketu je proveo više 33 minute, te je uspio da upiše 13 poena, sedam skokova i dvije asistencije.