Dnevni.ba - PRELOADER

NBA: Zubac uspješan sa Clippersima, Boston siguran

08 Ruj 2020

Košarkaši LA Clippersa poveli su sa 2-1 u pobjedama u konferencijskom polufinalu Zapada nakon što su noćas svladali Denver Nuggetse sa 113-107.

Pet minuta prije kraja susreta rezultat je bio izjednačen (101-101), a onda su Clippersi napravili seriju 10-2 i time je susret odlučen. Kod Clippersa najefikasniji je bio Paul George sa 32 koša, a najbolji igrač lige Kawhi Leonard ostvario je 23 poena, 14 skokova i 6 asistencija. Hrvatski centar u dresu Clippersa Ivica Zubac je za 21 i pol minutu na terenu upisao 8 koševa i 3 skoka.

U redovima Denvera jedino je bio raspoložen Nikola Jokić, koji je ubilježio 32 koša, 12 skokova i 8 asistencija.

U drugom noćašnjem susretu nije bilo neizvjesnosti, Boston je protiv Toronta već na poluvremenu imao 27 koševa prednosti (62-35) i do kraja je rutinski održavao visoko vodstvo i na kraju slavio sa 111-89, pa sada vodi sa 3-2 u pobjedama u konferencijskom polufinalu Istoka.

Ekipu Bostona predvodio je Jaylen Brown sa 27 poena, Kemba Walker ubacio je 21 koš, a Jayson Tatum dodao je 18 poena i 10 skokova. Kod Toronta Fred VanVleet je zabio 18, a Norman Powell 16 koševa. Hina