Dnevni.ba - PRELOADER

Neradni dani u FBiH 1. i 2. svibanj, Delić pozvao poslodavce da poštuju prava radnika

25 Tra 2024


Neradni dani u FBiH 1. i 2. svibanj, Delić pozvao poslodavce da poštuju prava radnika
Međunarodni praznik rada

Federalno ministarstvo rada i socijalne politike obavještava javnost da se, prema Zakonu o praznicima ("Službeni list SFRJ" broj: 6/73), koji se primjenjuje kao federalni zakon u skladu s Uredbom o preuzimanju i primjeni saveznih zakona, odnosno Zakonom o potvrđivanju uredbi sa zakonskom snagom, Prvi maj obilježava kao međunarodni praznik rada tokom dva dana (1. i 2. svibnja).

- S obzirom da Prvi maj 2024. godine pada u srijedu, obavještavamo javnost da će neradni dani u Federaciji Bosne i Hercegovine biti srijeda, 1. svibanj, te četvrtak, 2. svibanj 2024. godine. U skladu s tim, tokom praznika poslodavci, ustanove, organi uprave i druge pravne osobe neće biti otvoreni - saopćeno je iz Kabineta federalnog ministra rada i socijalne politike Adnana Delića, piše Biznis.

Federalno ministarstvo ovom prilikom čestitalo je svim radnicima Prvi maj, praznik rada.

- Ovaj praznik je prilika da istaknemo važnost čovjeka kao najvažnijeg resursa, te se podsjetimo da je najveća vrijednost na tržištu rada upravo kvalitetna radna snaga. Pozivamo poslodavce da poštuju prava radnika koja im garantuje Zakon o radu, te da osiguraju sigurno i pravedno radno okruženje za sve zaposlene - navodi se u saopćenju iz Kabineta ministra Delića.

Biznis


Nestašica zelenog čaja u Japanu

Visoke  temperature u Japanu naškodile su nasadima zelenog čaja, upozorili su poljoprivrednici i...

1 h 30 min

CIJENE HRANE

FAO: Cijene hrane na gornjoj razini protekle dvije godine

Cijene hrane primaknule su se u lipnju najvišoj razini u dvije godine. Uzrok je skok cijena mesa ...

1 h 42 min

KONJAK

Peking uvodi carine do 34,9% na europska žestoka pića

Peking će od 5. srpnja uvesti carine na europska žestoka pića u rasponu od 27,7 do 34,9 posto tij...

1 h 47 min