Dnevni.ba - PRELOADER

Plenković o napadu u Njemačkoj: Duboko nas je potresla vijest

21 Pro 2024


Plenković o napadu u Njemačkoj: Duboko nas je potresla vijest
Andrej Plenković

Premijer Andrej Plenković u subotu je izrazio sućut njemačkom narodu i kancelaru Olafu Scholzu nakon smrtonosnog terorističkog napada na božićni sajam u Magdeburgu.

Najmanje petero ljudi je poginulo, a više od 200 je ozlijeđeno u petak navečer kad se 50-godišnji liječnik saudijskog porijekla zaletio automobilom na božićni sajam u Magdeburgu, njemačkom gradu smještenom jugozapadno od Berlina, javlja HINA.

“Duboko nas je potresla vijest o strašnom napadu na božićnom sajmu u Magdeburgu, u kojem je život izgubilo više osoba”, napisao je premijer na platformi X.

“Ovaj suludi čin nasilja na mjestu koje simbolizira radost i zajedništvo zaslužuje najstrožu osudu. Naše misli su s obiteljima preminulih, njemačkim narodom i kancelarom Olafom Scholzom”, dodao je Plenković, pa zaželio ozlijeđenima brz i uspješan oporavak.

REGIJA


Lažni oglasi za apartmane ponovno varaju turiste na Jadranu

ova turistička sezona donijela je i stare probleme, među kojima su prijevare turista putem lažnih...

11 Srp 2026

Kamiondžija iz Novog Pazara bio u kazinu s djevojkom, pa mu se izgubio svaki trag: Evo gdje je pronađeno tijelo

Novi Pazar pogodile su dvije teške tragedije koje su u razmaku od svega nekoliko dana odni...

11 Srp 2026

Požar na Korčuli, u gašenju pomažu i kanaderi

Na Korčuli je izbio veliki požar u čijem gašenju su angažovane sve vatrogasne snage s ostrva, a z...

11 Srp 2026