Dnevni.ba - PRELOADER

Pravda za Gisele Pelicot: Sud odbio žalbu i povećao kaznu osuđenom za silovanje

09 Lis 2025


Pravda za Gisele Pelicot: Sud odbio žalbu i povećao kaznu osuđenom za silovanje

Francuski sud u četvrtak je odbacio žalbu muškarca koji je prošle godine proglašen krivim za teško silovanje Gisele Pelicot i povećao mu zatvorsku kaznu za godinu dana, na 10 godina.

Odvjetnica Husamettina Dogana, bivšeg građevinskog radnika, nije odgovorila na zahtjev za komentar o neuspješnoj žalbi koju je podnio njen klijent.
Gisele Pelicot ovog je tjedna ponovno stigla na sud, ovaj put kako bi se suočila s jedinim muškarcem koji je uložio žalbu na osuđujuću presudu, od njih 51 koji su proglašeni krivima, javlja HINA.

Suprug žrtve, Dominique Pelicot, drogirao ju je tijekom gotovo deset godina i pozivao desetke muškaraca putem interneta da je siluju dok je bila u besvjesnom stanju.
Pelicot (72) se profilirala u istaknutu figuru feminizma u Francuskoj i šire javnim svjedočenjem protiv osumnjičenih zlostavljača na sudu. Potez je to zbog kojeg suđenje nije ostao samo pojedinačni slučaj već je postao simbol širenja svijesti o rasprostranjenosti seksualnog nasilja.

Vijesti iz svijeta


Šefica američkih špijuna: Financirali smo biolaboratorije u Ukrajini

DIREKTORICA američke Nacionalne obavještajne službe u odlasku Tulsi Gabbard priopćila je d...

51 min

Švedska: Rusija bi uskoro mogla testirati NATO

RUSIJA bi u bliskoj budućnosti mogla pokušati testirati jedinstvo NATO-a i njegovu predano...

1 h 38 min

Pao je Facebook

FACEBOOK je pao i trenutno mu korisnici u BiH ne mogu pristupiti. Ne radi ni Facebook Messenger....

3 h 59 min