Štrajk medicinara pogodio najranjivije, djeca s poteškoćama bez terapija

Roditelji djece s poteškoćama podržavaju štrajk medicinskog osoblja, ali upozoravaju da djeca već gotovo dva mjeseca ne mogu pohađati logopedske vježbe u uobičajenom kapacitetu. Kažu da razumiju zahtjeve zaposlenih, no ističu da vrijeme koje prolazi bez adekvatnih terapija za djecu znači gubitak napretka.
Iako podržavaju borbu medicinskih djelatnika za veće plaće, roditelji djece s poteškoćama u razvoju upozoravaju da štrajk najviše pogađa one najmlađe, koji zbog nemogućnosti naručivanja i pohađanja logopedskih tretmana gube dragocjeno vrijeme u kojem rana intervencija ima presudnu važnost, prenosi RTV HB.
Kako bi djeca dobila odgovarajuću i pravovremenu terapiju, mnogi roditelji ih sada vode u udruge koje sufinanciraju logopedske tretmane ili plaćaju punu cijenu privatnih. Andrea Martinović, koja svog sina Karla tri puta tjedno vodi u udrugu Otac, naglašava da prekid terapije može usporiti razvoj i narušiti kontinuitet koji je ključan za napredak.