Dnevni.ba - PRELOADER

Trivić: Jedini put koji nudi vlast jest da institucije RS-a ostanu 'obezglavljene'

1 h 41 min


Trivić: Jedini put koji nudi vlast jest da institucije RS-a ostanu 'obezglavljene'

U svjetlu navoda da je Milorad Dodik svoje ovlasti prenio na potpredsjednika RS-a Davora Pranjića, koji je mandat, navodno, dao mandataru za sastav nove Vlade RS-a Savi Miniću, predsjednica oporbenog Narodnog fronta Jelena Trivić ukazuje da su nositelji vlasti u RS-u neozbiljni, maliciozni i zbunjeni širenjem takvih i sličnih informacija. 

- Ovdje je najmanje bitan ili je gotovo nebitan sastav Vlade. Uopće ne želim komentirati imena i njihove kvalifikacije, poručuje Trivić te ukazuje na spekulacije u javnosti o tome tko je Miniću dao mandat i hoće li će nova Vlada RS-a biti ustavna i legitimna. 

- Svatko tko sudjeluje u ovom cirkusu izglasavanja nove Vlade RS-a, radi na urušavanju entiteta. Nama ni najgori neprijatelj ne bi smislio da u najtežem ustavno-pravnom i političkom trenutku po RS-u nakon Daytona, sami sebe dovedemo u poziciju da legitimno izabrana Vlada podnosi ostavku, a da izbor nove bude ustavno-pravno upitan, stav je predsjednice Narodnog fronta koja drži da, kako god netko kvalificirao presudu Suda BiH i što god o njoj mislio, Milorad Dodik treba reći cjelokupnoj javnosti po kojem osnovu sebe i dalje smatra predsjednikom, kada je otkupio zatvorsku kaznu i time priznao presudu Suda BiH. 

- Taj potez poslužio mu je, ne samo  izbjeći zatvor, već, a što je za njega bitnije, strancima s kojima još uvijek igra ili pokušava igra igre može reći 'da stvar pravno tjera sve do Strasbourga', dodala je Trivić i upozorila da su, istodobno, institucije RS-a 'obezglavljene' te da jedini put koji nudi vlast jest da tako i ostane. 

- Nakon svakog teškog političkog trenutka, bilo je teško za RS, ali se iznalazilo rješenje, samo Dodik upire svim silama, pa i fizičkim, ostati na vlasti po svaku cijenu, kazala je Trivić.

Politika


Čavara: Nadam se da neće biti vanjskih utjecaja na to tko će biti vlast u BiH

Ne možemo biti zadovoljni onim što je Parlamentarna skupština BiH uradila od početk...

1 h 16 min

Dodiku i Viškoviću poništene diplomatske putovnice BiH

Nakon što je ministar vanjskih poslova BiH Elmedin Konaković prije 15-ak dana od biv&scaro...

1 h 25 min

Crnadak protiv Dodikovog poziva na bojkot

U reagiranju na poziv predsjednika SNSD-a Milorada Dodika da se bojkotira raspisane prijevremen i...

1 h 33 min