Dnevni.ba - PRELOADER

Turska - U Izmiru 69 požara pod kontrolom, aktivno šest

17 Kol 2024


Turska - U Izmiru 69 požara pod kontrolom, aktivno šest
Požar

 Tokom noći izbili su požari u turskim gradovima Izmir, Aydın, Bolu, Mugla i Manisa, zbog čega su preventivno evakuirana 3.583 građanina iz ovih područja, javlja Anadolu.

U saopćenju Uprava za vanredne situacije Republike Turske (AFAD) navodi se da se kontinuirano nastavljaju napori svih nadležnih institucija iz zraka i kopna kako bi se obuzdali požari koji traju u različitim dijelovima zemlje.

- Devedeset aviona, 4.717 ljudi i 1.218 vozila uključeni su u operacije odgovora na požare u provincijama Izmir, Aydın, Bolu, Mugla i Manisa. Preventivno je ukupno 3.583 građana evakuirano u sigurna područja, navodi se u saopćenju.

Ministar poljoprivrede i šumarstva Turske Ibrahim Yumakli posjetio je distrikt Karsiyaka, u Izmiru, jednu od regija koja je pogođena požarima.

- Pod kontrolom je 69 požara, a aktivno je još šest, rekao je Yumakli novinarima nakon obilaska požarišta.

Govoreći o trenutnoj situaciji na terenu, Yumakli je dodao kako je trenutno situacija pod kontrolom te da požari ne prijete stambenim područjima, piše Fena.

Vijesti iz svijeta


JOE BIDEN

Biden se nije mogao sjetiti datuma kad mu je umro sin. Objavljena audiosnimka

Bivši  američki predsjednik Joe Biden mučio se kako bi se prisjetio važnih trenutaka iz vlastito...

7 min

IZBORI

Hrvatska u nedjelju bira lokalnu vlast za iduće četiri godine

Hrvatska u nedjelju bira lokalnu predstavničku i izvršnu vlast za iduće četiri godine, a s posebn...

30 min

PLAVI DIJAMANT

Plavi dijamant iz Južne Afrike oduševio tržište luksuznih dragulja

Rijetki plavi dijamant poznat kao “Mediteransko plavo”, težine 10,03 karata, prodan je na aukciji...

1 h 2 min