Dnevni.ba - PRELOADER

Vlada FBiH izdvojila 10 miliona KM za pomoć zdravstvu

10 Stu 2020


Vlada FBiH izdvojila 10 miliona KM za pomoć zdravstvu

Vlada Federacije Bosne i Hercegovine je na današnjoj hitnoj, telefonski održanoj, sjednici donijela Odluku o odobravanju izdvajanja sredstava iz Tekuće rezerve Vlade Federacije BiH, Budžeta FBiH za 2020. godinu Federalnom ministarstvu zdravstva u iznosu od 10.000.000 KM.

Sredstva se odobravaju u svrhu podrške zdravstvenim ustanovama čiji je osnivač Federacija Bosne i Hercegovine u okolnostima pandemije COVID - 19.

Za realizaciju ove odluke Federalna vlada je zadužila Federalno ministarstvo finansija i Federalno ministarstvo zdravstva, svako u okviru svoje nadležnosti, saopćio je Ured Vlade FBiH za odnose sa javnošću.

BIH


Međureligijsko vijeće BiH traži prekid preknjižavanja imovine crkava i vjerskih zajednica

Međureligijsko vijeće (MRV) u BiH ukazalo je u četvrtak da se u posljednje vrijeme sve češ...

23 Srp 2026

ČELNIK SNSD-A DODIK

Unatoč neregularnim uvjetima, izlazimo na izbore i izvršit ćemo zadaću

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik rekao je da novčane kazne koje SIP BiH izriče SNSD-u otežavaju p...

23 Srp 2026